Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok nekem összerakni egy...

Tudnátok nekem összerakni egy kezdő videózásra/játékra egy számítógépet?

Figyelt kérdés
Úgy 260.000 ft a max költség, nem számít intel vagy amd, ja és SSDm az öröklődik az nem kell, csak HDD.
2017. dec. 13. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A kezdő játék alatt mit értesz? 2014-ig kb. játékokban elmész vagy meddig? Esetleg az online MOBA felé hajlasz? Vagy online, de akár komolyabb is? Overwatch, PUBG és társai szóba jöhetnek? Nagyjából ezeket tisztázni kéne. [link] - nekem ez a gép elég Lol-ra. Overwatch-ra nem igazán, ahhoz videókártyát kéne vennem újabbat, egy 1050Ti mondjuk már bőven elég lenne akár Overwatch-hoz is. Ez a gép olyan 130 000Ft-ból lett meg, de buktam is rajta mert kellett a váltás, kezdetnek ezzel a procival DDR3 ramokat használtam. Később váltottam vele lapot és ramot is. Ha nagyjából az e-sport online MOBA játékok a cél és egy pár picit régebbi is, akkor az én konfigomban a videókártyán kívül minden megfelel neked. Videókártyának pedig egy 1050Ti és kész.
2017. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A válaszoláskor nem a kereted kimaxolása volt a cél, én csak leírtam mi lehet akár elegendő is. Ja, igen, ha a videókártyát azt veszed amit mondtam, picit több is lehet talán. Bár nem tudom, a procim ára nagyon lement, én anno év elején 20 000Ft-ért vettem. Ha annyiért akarsz fixen procit akkor G4600-at ajánlhatom.
2017. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát amivel szeretnék játszani (lényegtelen milyen grafikai beállítás) de az 1440x900 as felbontás (natívom) legyen meg és ne akadjon, az a PUBG, Dark Souls 3, AC Origins, BF4 szóval komolyabb játékok úgymond.
2017. dec. 13. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Kitalálom: te is youtubber akarsz lenni :D
2017. dec. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem egészen, én csak azért csinálnám a videót, mert egy idő után szeretem visszanézni hogy milyen bal.fas.z voltam
2017. dec. 14. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem, az ASC Origins nem egy proci igényes játék. Akár egy G4600 is megfelelhet hozzá ugyanúgy 1050Ti-val. Sőt, igazából összességében nincs nagy gépigénye magának a játéknak. A CoD: WWII szintén nem kér olyan hú de erős procit, nagyjából elég lesz szintén az említett proci. Videókártya viszont már nem biztos, a RAM-ból meg ajánlottként 12GB-ot kér, szóval ez esetben 16GB RAM az ideális (mivel egyszerűbb azt kirakni 2x8-al). A Star Wars Battlefront II-höz pedig ez a konfig immel-ámmal elég lenne, olyan HD-ban ha eldöcög. Sok RAM-ot kér (16GB), a gépigénye alapján mondhatni kéri az új gen procikat, vagy azokkal szemben versenyképes alternatívákat (gondolok ez alatt a régebbi generációs húzott i7-ekre). A videókártyából is eléggé kéri a magáét, ajánlottként 1060 3GB-os verziót javasol a hivatalos gépigénye vagy RX480-at. Na most ezek alapján amiket írtam és az alapján, amik az igényeid én azt mondom videókártyában 1060 6GB-os verziója alá ne add. Prociból valamelyik újgen intel/amd proci megfelel (amd-nél csak is Ryzen jöhet szóba). Konkrétabban az intel-nél most úgy van, hogy Skylake felejtős, KabyLake nem éri meg a Coffe Lake miatt, de Coffe Lake-nek meg idő kell még kijönnek hozzá gyengébb lapok is, nem a tuning lapok (Z370 chipset). RAM-ból azt mondom 16GB már szükséges, de annak nagyon húzós ára van. A videókártya az ami még vészesebb, de most az ősz egy kellemes árcsökkenést hozott, persze nem álltak vissza az idei tavaszi állapotok. Alaplapnak csak a te igényeid szabnak határt. Akarsz tuningolni vagy sem, kell-e M.2 csatlakozó vagy sem, szükséges-e ilyen olyan extra pl világítás stb...
2017. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként most nagy hirtelen pár, nem rég megjelent nagy nevet vettem alapul a játékoknál, ezek szerintem nagyjából jól körülhatárolják mi is kell a maximális gépigények kielégítéséhez.
2017. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez a felállítás?:

Ryzen 3/1300X (nyáron miután dolgozom keményebben lesz erősebb)

16 GB DDR4 ram 2133 Mhz nem extra

Nvidia GTX 1060 Mini 6 Gb (ez a legolcsóbb) xD

alaplap: AM4 Asus STRIX B350-F GAMING

Táp: EVGA 500 BQ, 80+ BRONZE 500W

HDD: 1TB WD Blue 7200 rpm

SSD az öröklődik

és ha ezt így veszem még belefér egy 29" LG 29UM59-P IPS :D

2017. dec. 15. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 1300X kezdetnek nem rossz. Sőt, ha nem akarsz max igényeket kielégíteni szerintem elég is egyenlőre. Azért mondom ezt, mert viszont benne van a pakliban az biztosan, hogy az alsóbb kategóriás procik hamarabb avulnak el. A videókártyából ne a mini változatot vedd szerintem. Ott lehetnek gondok a hűtéssel, csak azért mondom. A legbiztosabb a normál változat.
2017. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!