Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopnál honnan tudom, mit...

Laptopnál honnan tudom, mit érdemes és mivel bővíteni?

Figyelt kérdés

van egy ACER Aspire E1-772G-34008G1TMnsk, kb4 éves laptopom.

I3-4000m 2.4ghz 3MB L3 cache

geforce 820m 2GB

8GB ram

1terra HDD

alapbol win8.1 de win10el használom.


játékra is használom a gépet.

azt mondták már, hogy a HDD-t nem ártana lecserélni SSDre legalább a rendszernek.

de nem tudom az mennyit segítene a dolgokon.

mit nem ártana még rajta cserélni és mire?

nem egy csúcs kategóriás gépet akarok kihozni belőle, csak ne 20-25 fps-em legyen játék közben amikor történik valami.

grafikailag tudnám még butítani a játékot, de az meg sokak szerint nem ajánlott, 50% alá húzni, és nekem sem tetszett annyira amikor lehúztam :)


2017. dec. 21. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy csak Msata-val bővíthető, ha SSD-t akarsz.


Aztán kb ennyit tudott. Ramokat felnyomhatod 16gb-ra, de akkor 2x8gb-os modult kell venned, mivel eredetileg 2x4gb-tal adják, tehát mindkettőt ki kell venni.


A 820m nem játékra való, nem cserélhető, ahogy a processzor sem. Nem véletlenül mondják, hogy a notebook egy kényszermegoldás és nem játékra való. Ha játékra való noti kell, akkor 300-400e-t kell rá szánni és menni fog normálisan (igaz abból kijön egy jó asztali meg egy kisebb notebook, de sebaj).

2017. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nekem is kényszer megoldás, asztali gép nem jó nekem.

1000+ eurokat meg nem akartam 4éve sem kiadni egy normálisabb játékra való laptopra.

2017. dec. 21. 16:39
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, szerinted segít valamennyit a dolgon az SSD és esetleg egy ram bővítés, vagy felesleges ráköltenem, nem sokkal lesz jobb, vagy lehet elkéne gondolkoznom egy másik laptopon, ha játszani is akarok?
2017. dec. 21. 16:51
 4/5 szántóvető ***** válasza:
felesleges tolni bele a pénzt.
2017. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felesleges. Ezt tudja. Sokszor mondják, a laptop nem alkalmas játszani igazából. Pont a bővíthetőség miatt.
2017. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!