Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A windows folyamatosan ki-be...

A windows folyamatosan ki-be kapcsolja az adattároló merevlemezem?

Figyelt kérdés
20 perc után kikapcsolja, majd bekapcsolja 2 percre majd megint ki, engem nem zavar, de mégis, nem árt ezzel a merevlemeznek?

2017. dec. 24. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
-->Energia gazdálkodás-->HDD kikapcsolás->soha
2017. dec. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az energiagazdálkodásnál kapcsold ki ezt az opciót. Sose kapcsoljon ki. A merevlemeznek is árt ez a ki-be dolog.
2017. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan ezt csinálja, az annyira nem jó a HDD-nek. Nem fog fél éven belül felrobbanni, vagy hasonló, de jobb az, mikor folyamatosan megy, mintsem hogy állandóan ki-be kapcsolgat. Persze a legjobb az, ha kikapcsol, és nem kell bekapcsolnia minden 5. percben.


Mivel elindítania csak akkor kell a merevlemezt, ha egy folyamat szeretne hozzáférni, érdemes megnézni az éppen futó programok listáját, és megkeresni azt, ami ezt okozza. Esetlegesen letiltható a lekapcsolás, ugyanis 1-2 merevlemez esetén nem túl nagy az ebből adódó többletfogyasztás.

2017. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! Kellemes ünnepeket! :)
2017. dec. 24. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is ki szók kapcsolni és be. Azt olvastam itt gyakorin rövidebb lesz a merevlemez élettartama mindig megy folyamatba, Igaz? Melyik a biztonságosabb ha 20 percre van állítva? vagy soha ne kapcsoljon ki?
2017. dec. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom pl a wd green alapból ilyen.
2017. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor erre állítsam soha ne kapcsoljon ki? Vagy mit ajánlsz?
2017. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, soha ne kapcsoljon ki.

-Bár ez csak a másodlagos HDD-k-re igaz, hisz a rendszert nem állíthatja le.

2017. dec. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!