Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baj a gépemmel? Azt irta...

Mi a baj a gépemmel? Azt irta ki hogy problémákat talált a merevlemezen és percekig csak fekete kôpernyo igaz turelmetlen voltam és ujra akartam inditani.

Figyelt kérdés
pc probléma,alaplap,hardver

2017. dec. 29. 19:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyesirásért nem magyar a bil.

Bekapcsoltam a masinát erre kiirja nekem hogy problémákat talált a merevlemezen. Percekig csak a kezdoképe volt kint a win10-nek és semmi.Ujra akartam inditani a gépet de nem engedte magát.Kikapcsolt majd beindult elkezdett menni a venti 3-4 másodpercig majd ujra magátol leállt és ez igy ment kb 4-5 szor egymás után.Szerintem megakasztottam valamit és az alaplap mehet a kukába.Javaslat? Valakinek volt már ilyen problémája??

2017. dec. 29. 20:04
 2/5 T/Z ***** válasza:

Nem az alaplap adta meg magát, hanem a merevlemezre telepitett oprendszer. (Windows)


Gondolom a checkdisk akart lefutni. A régebbi oprendszereknél ilyenkor szépen kiirta, hogy merevlemez-konzisztencia ellenőrzés (CHKDSK), majd a képernyőn lehetett nézni hány % van még vissza, illetve az esetlegesen talált hibás fájltöredékekből mennyit sikerült visszaállitani.

Ajánlatos volt békénhagyni közben a gépet, h biztosan elinduljon a rendszer.


Újabb oprendszerek viszont nemigen jelzik, h konkrétan mit csinálnak, amig nem indul a gép, max a merevlemez tekeréséből lehet gyanitani, h valami zajlik, és nem kéne hozzányúlni.


Nem tudom mi lehet nálad a baj, ez csak egy tipp volt.


Ha újratelepited, valószinüleg megoldódik a problémád.


Egy HD Sentinelt azért futtass majd le, h nincs-e szektorhiba.

2017. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fontos, le nem mentett adatok vannak, akkor valami Ubuntu live cd segítségével boot-olj be, és mentsd ami menthető, majd telepítsd újra, de - ahogy előttem írták - HDD Sentinel-lel nézd meg mi újság.
2017. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hálásan koszonom a Válaszokat de ha be akarom kapcsolni a gépemet akkor 3-4 m§sodpercig beindul majd magátol leáll...

Sajnos.....

2017. dec. 29. 21:31
 5/5 A kérdező kommentje:
és eggyébként sajnos nem régi windows van rajta vagyis volt rajta hanem 10-es.Cseréltem benne ezután wincsit de ugyanez a viselkedés megmaradt 3-4 másodperc porog,magátol leáll...
2017. dec. 29. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!