Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HTC Vive, vagy Oculus Rift VR...

HTC Vive, vagy Oculus Rift VR szemüvegekhez milyen konfiguráció szükséges, hogy akadásmentes, ultra, vagy high minőségben élvezhessük a játékokat?

Figyelt kérdés
Core i5, 8 GB RAM, és GeForce 1050 Ti elég, vagy jó minőséghez erősebb konfig kell?

2018. jan. 2. 01:40
1 2
 11/13 anonim válasza:
A Riftnek kisebb gépigénye van, mint a vive-nak, az uj sdk-nak köszönhetően. Egy ujabb generációs i3 és gtx 1050ti(vagy gtx 960 4 gb) amit a gyártó minimumként ajánl, csekkold a hivatalos honlapot. Azt nem tudom, hogy ez csak az oculus által kiadott játékokra vonatkozik, vagy a steames illetve vorpx-al átalakított játékokra is. Youtube a barátod, ott biztos vannak tesztek különböző konfigokkal. Nekem egy i5-4590 (vive minimum) és egy gtx 960 (rift minimum) konfigom van, ha jó áron hozzájutok egy rifthez én benevezek rá, persze vga csere nincs kizárva a későbbiekben. Ha most raksz össze gépet én is erősebb gépet javaslok, nem érdemes a minimumra gyúrni, viszont ha van rá lehetőséged próbáld ki a riftet ha ez a jelenlegi konfigod. A vive nak még mindig magasabb az ajánlott minimumja mint a riftnek (i5-4590 -gtx 970) de láttam már gameplayeket kisebb riggel is, passz. Szerintem nem releváns az itteni válaszok fele sem, nem hinném hogy minden második házban van egy ilyen vr headset, ha meg igen, nekik valószinű fullosabb a gépük is szóval a te configodra nem tudnak 100% os választ adni.
2018. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Brandon41 ***** válasza:
Én egy MSI R9 390, i7 6700k és 16 GB RAM-al szoktam rift-ezni, és szerintem elég jól futnak a játékok. A hivatalos minimum gépigényben egy i3 6100 van gtx 960/1050ti 8gb RAM. Ha esetleg vennél riftet akkor figyelj az USB csatlakozók számára, hogy legyen elég. Én nagyon szűkösen vagyok csatlakozók terén, nekem 7 USB-m van abba bele megy az egerem, a billentyűzetem, akkor a kormányom,egy rift usb, a két szenzorból állandóan csak egy van bedugva, mert nincs elég, eddig bevolt dugva hátulra az Xbox one controller is. De tervezek venni egy harmadik szenzort, csak szerintem egy picit drága.
2018. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én egy rx 480-nal használok riftet és az csak egy dk2-es változat! És még az is kevés néhány esetben a tökéletes élményhez. Ha valaki 1050 ti-vel kezd neki hamar rá fog jönni, hogy kevés a kártyája mint elefántnak a szúnyogcsípés.
2018. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!