Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel procikat érintő...

Az Intel procikat érintő biztonsági hiba mekkora kihatással lesz a gamer PC-kre?

Figyelt kérdés

Az Intel procikat érintő biztonsági hiba (Meltdown) Win10 frissítésével lesz orvosolva, amit ugye mindenkinek magától letölt az op.rendszer. 5-30%-os CPU teljesítménycsökkenést jósol az Intel az update letöltése után. Arra lennék kíváncsi, hogy ez egy Intel i7-6700K (mellette GPU: GTX1080, 16gbRAM, stb) setup teljesítményére mekkora kihatással lesz? Ha most 4K felbontáson, HIGH beállítások mellett kb. 60FPS-sel fut a GTA V, mekkora lesz a frissítés után az eltérés? Azt mondják, hogy a teljesítménycsökkenés akkor válik igazán érezhetővé, ha a gépet csúcsra pörgetjük, márpedig a 4K gaming szerintem teljesen kimeríti a csúcsra pörgetés fogalmát. Olyan emberek predikcióját/véleményét várom, akik konyítanak a témához!


Válaszokat előre köszönöm!



2018. jan. 6. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mérések alapján semmi változás nincs.
2018. jan. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Játékok terén nem lesz vagy minimálisan lesz érezhető.
2018. jan. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan az általad említett alkatrészek vannak az én gépemben is. Teszteltem, és egyjátékos módban nincs változás, többjátékos módban pedig ~1-3%-kal lett magasabb a processzor kihasználtsága. Ellenben ha virtuális gépet futtatok, vagy mondjuk fut egy torrentkliens a háttérben, akkor már 5-8%-kal is nőhet a CPU használat. De még így is csak 60% körüli maximumot tudtam mérni játékoknál, az meg bőven nem a teljes kihasználtság. Ráadásul a feladatkezelőben meg lehet határozni, melyik folyamat melyik szálakon dolgozhasson, illetve mekkora prioritással.
2018. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, az én procim: QuadCore Intel Core i5-4460, 3200 MHz (32 x 100)


Ez a lassulás engem is érint, ha Win 7 Ultimate van a gépen, és le vannak tiltva a frissitések?

2018. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt a lista az érintett procikról.

2018. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, külön köszönet a #3-as válaszolónak, azért ez megnyugtató.
2018. jan. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!