Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan hűtsem a merevlemezem?

Hogyan hűtsem a merevlemezem?

Figyelt kérdés
Valakinek akinek van nzxt s340-es háza elárúlná, hogy hogyan hűti a hddket? Tudom, hogy vannak fölötte nyílások amik segítik oda juttatni a levegőt de nem kéne mégis csak egy közvetlen venti mellé? Amire semmi módot nem találtam.

2018. jan. 28. 00:33
 1/7 datruth ***** válasza:

hdd-re van külön hűtés is

[link]

2018. jan. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Igen, ahogy látom a netes képek alapján, elég f*s módon megtervezett ház. Mindenre gondoltak csak a vinyókra nem.

Tényleg nem lehet máshogy, csak direkt a HDD aljára csavarozható HD hűtőkkel. Ha csak nem akarsz odadrótozni valahogy egy coolert.

2018. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:
25%

A merevlemezek külön hűtővel történő hűtése tapasztalataim szerint a teljesen felesleges dolgok közé tartozik.

Mert mi van, ha a egy HDD 40 fokos és nem 30? Hamarabb tönkremegy? Mennyivel? Nem lesz örökéletű, hanem 10-15 évet bír csak ki? A 15 évvel ezelőtti winchestereimet már csatlakoztatni sem tudom mihez, mert IDE felületen kommunikáltak.

2018. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Derwer ***** válasza:

50-55 fok alatt nem foglalkoznék vele.

Nagy tesztek alapján (Google Adatközpont) Asszem az jött ki, hogy 40-45 fok a legideálisabb nekik.

2018. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a fos modon megtervezett kicsit tulzas mert en sok elonyet latom es vannak okos dolgok benne, de igen ez a megoldas nekem se tetszik. Koszonom a hozzaszolasokat nem tudtam mennyi az idealis hofok nekik illetve mennyire melegszenek es mennyire kell huteni szimplan ugy voltam vele jobb a bekesseg es valahogy hutsem ha van ra mod. De majd lecsekkolom mennyire melegednek fel es aszerint intezkedek majd. Koszi a linket! Nem is tudtam, hogy van kulon hdd huto!
2018. jan. 29. 04:03
 6/7 Derwer ***** válasza:
Egy HardDiskSentinellel megtudod nézni a HDD hőmérsékletet is.
2018. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
tegyél bele jégakut
2018. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!