Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU nagyon kihasználja a GPU-t?

CPU nagyon kihasználja a GPU-t?

Figyelt kérdés
Nos, van egy Intel Core I5 7600k procim illetve egy MSI Geforce GTX 770-em (nem mai tudom), a videókártya általában 75-80 fokos szokott lenni (játék közben!!!), gondolom hogy azért mert nagyon kihúzza a proci, esetleg ezt lehet valahogy orvosolni? Válaszokat előre is köszönöm

2018. febr. 3. 21:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Memory Clockot is lehúzzam? vagy azt nem kell?
2018. febr. 3. 22:43
 12/15 meszike91 ***** válasza:
Én a helyedben semmit se húznék le.
2018. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az underclocking, az overclocking (túlhajtás-tuningolás) ellentettje, azaz visszahúzza a teljesítményét az adott hardvernek. Nyilván ha lejjebb húzod a GPU mag, illetve memória órajelét, az teljesítménybeli veszteséggel jár, azaz (jóval) kevesebb FPS számmal fog futni egy bizonyos játék.

Én inkább azt ajánlom, hogy hagyd alapon, és szabályozd be a ventit.

Nekem egy ventis 1060-om van, és +190 mag órajel, és +575 memória órajel, és maximum 70-75%-on forog az egyetlen kettős golyócsapágyas venti(Asus), (amit játék közben nyilván nem hallok) és átlagosan 75-80°C szokott lenni a GPU.

Már előttem is írták, hogy: "Az nvidia oldala szerint 98 fokig rendben van."

Ez hivatalos adat, amint mondtam, alapjáraton a 75-80°C fokkal semmi gond nincs egy GPU-nál. Nem összekeverendő egy CPU hőfokával. Esetleg 90°C-nál már lehet felkapni a fejet, az már valóban nem egészséges.


Tehát az underclockingot semmiképp nem ajánlom, hisz így csak elvész az az alap teljesítmény, amiért te fizettél.

2018. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

De ha ennyire nem hiszem nekünk, akkor tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=VW0jUqZYcLI

2018. febr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, hát annyit az underclockról ugye most lehúztam, de igazából nem érzékeltem változást (biztos van) de így is megvan a kellő fps, szóval tudok játszani. Most maximum 70C fokot ér el felé nem megy. Majd ha esetleg egy játéknál kevés lenne az fps akkor ezeket visszarakom alapra.
2018. febr. 4. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!