Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen hangos a proci...

Miért ilyen hangos a proci ventim?

Figyelt kérdés

Cooler Master Hyper 103 CPU hűtőm van, eddig nagyon halk volt, pár napja viszont nagyon hangos lett. AIDA64 azt írja, hogy 1800 RPM körül megy a venti: [link]

Ez normális érték? Pár napja frissítettem BIOS-t, lehet esetleg az kavart be valamit? BIOS-ban standard-ra vannak állítva a ventik.



2018. febr. 4. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Pár napja frissítetted a bios-t, pár napja hangosabb a cpu hűtő..


Igen, lehet kapcsolat.. Nem mondom, hogy biztos, de 99%, hogy van.

1800-on szerintem felesleges járnia, ha nem csinálsz semmit. Az enyém ilyenkor 800-on van, de passzívon is elvinné simán, nem kéne járnia sem.


Nem lehet, hogy alapérték alá volt állítva, ezért most magasabb lett?


Bónusz adalék: igazából a cpu hőmérséklet a lényeg, és hogy a hűtő hogyan tudja azt kordában tartani, nem? szóval azzal együtt nézd

2018. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megnéztem, alapjáratom 28-30C fok között van a CPU, de sajnos a venti 1700-1800 RPM-en jár állandóan...


Még annyi, hogy történt oylan is pár napja, hogy kivettem a videókártyát garanciáztás céljából és most az integrál Intel HD Graphics 4600 megy. Lehetséges, hogy azért megy gyorsabban a venti?

2018. febr. 4. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!