Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri az alábbi laptopot...

Megéri az alábbi laptopot megjavíttatni?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mi a probléma, csak sejteni tudom, de több összetevős:

- Az akksi nagyon rövid ideig bírja már, 1-2 óra.

- A töltő nehezen tölti a laptopot használat közben. Nem tudom, hogy most a töltővel van baj, vagy a töltő csatlakozóval. Sajna a töltő kábele kicsit már törött a szigetelésnél, és ha mozgatom a csatlakozóban, akkor tölt. Ha elengedem a kábelt, akkor egyből nem tölt, persze valamikor igen.


Ebből adódóan arra gyanakszom, hogy a csatlakozóval van baj, mert ha nem mozgatom a kábelt, hanem fixen tartom, akkor tölt.

- Továbbá nem ártana egy belső takarítás sem.


MR90Y akksi 10 alatt nem sok van.

PA-12 töltő 5-től a csillagos égig

Töltő csatlakozó csere kb. 20k.

Tisztítás 10k.


Ez kb. 40.000 Ft-os tétel, ha a töltőt nem cserélem ki. De akksi mindenképp kell, sanda gyanúm szerint a csatlakozó is cserés, illetve tisztíttatni is szeretném.


Szóval megéri foglalkozni ezzel, vagy ha ennyit kifizetek, akkor kisebb ráfizetéssel találok már jobb gépet a mostaninál?


Dell Inspiron 15-3537 a mostani gép.


Kezd eléggé akut lenni a dolog, úgy hogy a napokban mindenképp döntést kell hoznom, ehhez kérnék kis segítséget.



2018. febr. 10. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes megcsináltatni, de amúgy biztos kevesebb lesz mint amennyire tippeled.
2018. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem cserélném le. Eu egy jó kis konfig. Ki két el 10 ezret tisztításért?


A töltő csatlakozó cseréje max egy ezres. Muszáj aksiról üzemeltetni?


Aksit tudsz venni ebay-ről. Teljesen jó, csak a szériaszámra figyelj oda!


Szerintem 1. Lépésben cseréltesd ki a töltő csatlakozóját . Ha ezzelegoldodik a kontakt probléma, akkor szuper. Ha nem, akkor add el a gépet.

2. Tisztítás, pasztázás. Csavarhúzóval egy kocka ismerősöd 1-2 óra alatt megcsinálja. El se lehet rontani.

3. Aksicsere.


Elképesztő, milyen pofátlanul sokat képesek elkérni egy ilyen műveletért.

2018. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
csatlakozóval lehet valami .. nyilván utána aksiról működik a gép ...
2018. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!