Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzorra illetve...

Milyen processzorra illetve mennyi RAM-ra van szükségem?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy laptopot, ami tökéletes lenne nekem. 8. generációs processzorral,8/16 GB RAM-al, ssd-vel, nVidia 150MX videó kártyával.

Mindennapi munkára, egyetemen projekt készítésre használnám elsősorban. A képeimet nagyrészt (fotózok) PS-ben szoktam szerkeszteni, feldolgozni és bonyolultabb dolgokat is szoktam néha csinálni. Meg azért játszani is szeretek, nem szoktam olyan sokat kb hetente 2-3 órát (pl Assassins Creed, Skyrim)

Az nem tudom eldönteni, hogy van-e szükségem i7-es processzorra és 16 GB RAM-ra vagy elég az i5-ös a 8 GB-al? Esetleg i5 16-al vagy i7 8-al (az összes kombinációval megkapható a laptop).

Ja, és szeretném minél tovább használni a laptopot :)


2018. febr. 11. 13:15
 1/5 A kérdező kommentje:
i5-8250U, i7-8550U processzorokról lenne szó
2018. febr. 11. 13:21
 2/5 anonim ***** válasza:

ember ez laptopba van nVidia 150MX ... eléggé drága.

U processzort nem lehet cserélni BGA le van forrasztva az alaplapra...

nyilván szükség van i7 és 16GB ramra ...

de játékra gaming laptopot vennék

nVidia 150MX az geforce GT 1030 felel meg legkisebb


i7 7700 ,GTX 1070 ,16GB ddr4,

asus rog GL 500,000FT-nál kezdődik .

[link]

2018. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az általam leírtak közül prioritásban a játék az utolsó. Vonaton szoktam leginkább, ha unatkozok és lagkisebb beállításon is tökéletes nekem. Cserélni meg amúgy se akarok benne semmit. Tehát ezzel kiegészítve is szükséges az i7 és a 16 GB?
2018. febr. 11. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj én ezt ajánlom: [link]


Mert ez "mindent" elvisz, munkára alkalmas, játékokat elviszi. Remélem tudtam segíteni. :)

2018. febr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló +1, A 150MX kártya eléggé belépő szintű, a GTX1050 mindenképpen komolyabb, még a mobil verzió is, mint az általad kinézett. Memóriát meg később is tudsz még venni hozzá.
2018. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!