Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van szükségem 16 GB RAM-ra...

Van szükségem 16 GB RAM-ra illetve i7-es processzorra?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy laptopot, ami tökéletes lenne nekem. 8. generációs processzorral,8/16 GB RAM-al, ssd-vel, nVidia 150MX videó kártyával.

Mindennapi munkára, egyetemen projekt készítésre használnám elsősorban. A képeimet nagyrészt (fotózok) PS-ben szoktam szerkeszteni, feldolgozni és bonyolultabb dolgokat is szoktam néha csinálni. Játszni is szoktam néha de nagyon keveset, átlag heti 1-2 órát.

Az nem tudom eldönteni, hogy van-e szükségem i7-es processzorra és 16 GB RAM-ra vagy elég az i5-ös a 8 GB-al? Esetleg i5 16-al vagy i7 8-al (az összes kombinációval megkapható a laptop).

i5-8250U, i7-8550U processzorokról lenne szó.

Ja, és szeretném minél tovább használni a laptopot :)


2018. febr. 12. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Photoshop annyi RAM-ot zabál fel, amennyit adsz neki. Én akkor vettem 16GB RAM-ot, mikor áttértem 4K+ felbontásra, és néha 5-10 másodpercet kellett várnom egy-egy számításra.
2018. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én arra a felhasználásra ajánlanék egy i7-et. Memóriából meg ahogy érzed. Ha nem túl drága akkor 16GB legyen.
2018. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az U-s procik elég zsengék, mert pont az energia hatékonyságra mentek rá.

Ha nem cél a játék, akkor 16GB-tal szerelt i7-es jobb a turbó órajele miatt (mx 150 elég gyenge ilyen téren).

2018. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
i7700 HQ, és ha van rá pénzed akkor nyugodtan vegyed a 16GB memóriával rendelkező modellt.
2018. febr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!