Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CD, DVD, BLU-RAY lemezek a...

CD, DVD, BLU-RAY lemezek a legjobb adattárolók hosszútávon?

Figyelt kérdés

Nekem van 2004-2005 körül ki írt CD-k, a mai napig be tudja olvasni a hifim.


Van egy 6 éves külső HDD-m, és már sajnos 600 valahány nap az élettartama.


A másik gond hogy a CD lemezeket el akarják tüntetni a boltokból, és hamarosan a DVD lemezeket is.


Szerintem egy SSD, Pendrive, HDD, SD kártya előbb meg adja magát mint egy lemez.

Azt is olvastam az SSD, Pendrive, SD kártyát ha nem használjuk pár évig tönkre fog menni a szekrényben is. Ez igaz?


Ezt a videót nézzétek végig, szerintem igaza van. [link]



2018. febr. 14. 14:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hosszú távon nem lesznek eszközök amivel lejátszhatod őket. Gramofonod van? Kazettás magnód? VHS-lejátszód? Floppy-meghajtód? Egyáltalán egy cd/dvd olvasód? Csak akkor ha évtizedes készülékeket nem dobtál ki. Nekem például már egyik sincs, és soha nem is lesz ezekre szükségem. És egyre többen vannak így. Az optikai meghajtók pont ugyanígy fogják végezni.


Az, hogy "szerinted" nem hosszú az élettartamuk, nem azt jelenti hogy tényleg nem. Az hogy egy suttyó mit beszél Youtube-on, irreleváns. Nem megmondóember, nem közvetít tudást, csak a saját magánvéleményét vagy félinformációit, alaptalan teóriákat.

2018. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mérések szerint mégis a hdd a legjobb. De nem is az élettartamot kell méricskélni, a legbiztosabb ha min. 2 külön helyre mentjük az adatokat. Én cd-t, dvd-t és vinyót is használok + felhőt
2018. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy SSD, Pendrive, HDD, SD kártya előbb meg adja magát mint egy lemez."

Ez nem igazán fedi a valóságot. Jó tárolás mellett egy SSD és Pendrive hosszú évtizedekig megőrzi a rajta tárolt adatokat (elvileg, gyakorlatilag még túl fiatal ahhoz, hogy bizonyítani vagy cáfolni lehessen ezt). HDD szintúgy, ha csak adattárolásra van használva, azaz nincs beépítve egy mindennapi használatú gépbe. CD-knél ez általában 8-10 év, jobb lemezeknél maximum 20-25 év. Van itthon egy ST-506 típusú HDD-m. Ha jól emlékszem 1981-es gyártású és még mindig jó. Valamikor a 90-es évek közepén lett kivonva a napi használatból. CD-k közül 1 darab olyanról tudok, ami már túl van a 25. évén. 91 vagy 92-es kiadás, eredeti arany lemez. De már ez is kivételes, több 2000 körül írt szintúgy arany lemez mondta fel a szolgálatot az egyik ismerősömnél most januárban. Igazából mindegyik technológia jó adattárolásra.

2018. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Gramofonod van? Hifimnek van lemezjátszó része, jól is működik.

Kazettás magnód? Hifinek van két kazettás Deck, jól is működik.

A hifim már 3x volt szervizben kazetta része miatt 2009-ben, de már a görgők repedeznek ki kellene cseréltetni, meg a CD tálcát kellene meg csináltatni nehezen nyitódik ki és be.

VHS-lejátszód? Van és jól is működik, 5 éve ezelőtt javíttattam meg 26 ezer forintért.

Floppy-meghajtód? A régi gépembe van, nem tudom hogy működik e még, floppy lemezeim nincsenek már régen voltak játékok, de az még a Windows 95 időkben.

Egyáltalán egy cd/dvd olvasód? Van a gépben, és kettő darab a szekrényben, mindegyik jól működik.

Van kettő darab asztali DVD lejátszóm, a másik meg felvenni is tud, csak a tetejére rá kell ütni hogy tálca ki jöjjön, de már egyszer volt ez a baja 6000 Ft ért meg csinálták.


Ha meg adják magukat lehet szervizbe vinni.

2018. febr. 14. 14:54
 5/21 anonim ***** válasza:

Külső HDD-t (ha az csak mentéskor van bekapcsolva) biztosabbnak mondanak, mint a CD/DVD lemezre való mentétt.

Mai gépházak túlnyomó többségéről már le is spórolják az optikai meghajtó-helyet...

M-Disc ("Millenniata" Disc"-et mondták jónak adattárolási szempontból, aztán hogy mi a helyzet, nem tudom.

Wikipedia is ellentmondásos e szempontból.

Hol olvastad, hogy SSD, SD kártya stb tönkremegy, ha évekig nem használják?

Azt el tudom képzelni, hogy HDD mágneses felülete errodálódik, de SSD és SD-kártyának mi baja lenne, adatokat tároló chip elöregszik, vagy mi a helyzet?

2018. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hol olvastad, hogy SSD, SD kártya stb tönkremegy, ha évekig nem használják? Itt gyakorin meg a prohardver-en is, ha akarod küldhetek gyakori linket.


de SSD és SD-kártyának mi baja lenne, adatokat tároló chip elöregszik, vagy mi a helyzet? Azt nem tudom, csak annyit olvastam nem annyira időállóak mint egy HDD és a lemez.

2018. febr. 14. 15:04
 7/21 anonim ***** válasza:

Használata válogatja, ha mindig áram alatt van és napi szinten használsz egy SSD-t, biztosan előbb hal meg, mint egy CD amit évente egyszer veszel elő (pl karácsonyi dalos lemez :D).


Ha berakod az SSD-t, HDD-t szekrénybe, napfénytől, portól, nagy hőingadozástól elzárva ugyan úgy eláll, mint egy lemez. A kérdés itt az, hogy mennyire öregszik el az adott lemezen lévő fólia, vagy az SSD-n a lapkák. Itt is lehet kiváló minőséget gyártani, meg a legolcsóbbat, mert nem szekrényben szokták tárolni a háttértárakat, hanem használják és 3-4 év múlva újat vesznek.


Viszont nincs egyetlen olyan tanulmány se, ami mondjuk 50 éves használt CD-t, DVD-t, SSD-t stb hasonlítana össze (nem is tudna, nincs is olyan öreg SSD plusz rengeteget fejlődött már az is).

2018. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

És mi lesz akkor a lemezek és a meghajtók helyett?


Hány év lesz mikkor úgy emlékszünk rá mint egy Floppyra, vagy egy kazettára?


BLU-RAY lemezről nem írják hogy megszűnnének. Vagy az is megszűnik?


Itt vannak a cikkek:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. febr. 14. 15:14
 9/21 A kérdező kommentje:

Van három külső merevlemezem a szekrénybe adattárolásra, ki bír 20-30 évet?


Van 2 db Pendrive-m a szekrénybe mennyit fog ki bírni?


Szerinted egy külső HDD, Pendrive, SSD, SD kártya tovább bírja ki szekrényben tárolom a dobozában, mint egy lemez a szekrényben?


Én mindig hosszútávra tervezek, mint anno a VHS kazettákra vetem fel a filmeket, magnó kazettákra a zenéket, és még mai napig semmi bajuk. Néha be kapcsolóm a hifit be rakok egy kazettát és kicsit dübörögjön.

2018. febr. 14. 15:28
 10/21 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, van-e valakinek olyan HDD-je, pendrive-ja, ami már több mint 10 éve működik hibátlanul? Nekem egy ilyenem sincs. A legidősebb HDD-m 7 évet bírt ki, DVD lemezeim viszont vannak még 2001-ből is, amik ma is működnek és olvasható róluk az adatok.
2018. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!