Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van itt olyan aki nagyon...

Van itt olyan aki nagyon ráfaragott már használt hardver vásárlással?

Figyelt kérdés
Mikre érdemes vigyázni és odafigyelni leginkább? Procit és videókártyát mennyire érdemes a használt piacról venni?

2018. febr. 18. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én még nem de tudok mondani szempontokat.

Csak olyannak utalja előre akinek sok pozitív értékelése van ellenkező esetben inkább személyesen.

CPU vétele nem kockázatos, mivel ezek nem nagyon romlanak el hacsak nincs agyonhúzva 0 hűtés mellett de ilyen nem nagyon van.

VGA már kicsit kockázatosabb, függ a használattól és a korától is.Érdemes megnézni egy 3-4 éves VGA esetén hogy mennyire púposak a kondik, érdemes újrapasztázni illetve megnézni hogy megfelelően működik a hűtés.

Alaplapot én nem vennék, ahogy HDD-t sem.Sok a hibalehetőség, illetve utóbbi újonnan sem drága.

RAM-t érdemes memtest-el átvizsgáltatni az eladóval, tápból pedig csak olyat vegyél ami biztosan megbízható.(XFX Pro,Chieftec CTG,Seasonic S12II,Corsair VX stb.)

Ha betartod a szempontokat alacsony az esélye hogy átvágnak bár még így is előfordulhat.

2018. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Engem már vertek át egy kis infós üzletben, bár az már elég rég volt, amikor még fingom sem volt a témáról. Hardveraprón még szerencsére nem történt ilyesmi, pedig már jó pár dolgot vásároltam onnan.

Az eladó értékeléseit nem árt megnézni. Jófogás pont ezért nem ajánlott, mert ott ez nem opció. Meg azért nem árt tisztában lenni a reális használtpiaci értékével a terméknek, amit kinéztél. Ha nagyon drága, az nyilván lehúzás akar lenni, de az irreálisan olcsó is gyanúra adhat okot. Garancia mindig jó, ha van. Főleg VGA esetén, az neccesebb dolog. Processzor annyira nem, azok csak ritkán hibásodnak meg. Ha teheted és van rá módod, próbáld is ki, mielőtt fizetsz.

2018. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én eddig 4-szer kaptam olyan cuccot, ami nem felelt meg a leírásnak. Az első még egy 4GB-os Memory Stick ProDuo volt, ami eredetileg bontatlan kellett volna legyen, de bontott volt, és sérült volt egy kis ponton. Működik még most is, szóval nagy baj nem volt.


A második egy laptop akku volt. Boltból vettem, hardveraprón keresztül, sok pozitívos tagtól. Természetesen kuka volt az akku, de korrekt volt, cserélte.


A harmadik ismét egy laptop akku. Ez működött, de 6 hónap után hibás lett 2-3 cella. 1 év gari volt rá, de nekem kellett volna fizetnem az oda-vissza postát, így hagytam a francba. (Ez eBay vásárlás volt, szintén jó értékelésű eladótól.)


A negyedik pedig egy laptop dokkoló volt, aminek rossz volt a mechanikája, és nem lehetett kivenni belőle a laptopot, csak ha lefeszítettem. 5 rongyom bánja a dolgot, de valószínűleg javítható lenne.


Ellenben vettem már használtan CPU-t, RAM-ot, VGA-t, tápegységet, 2 laptopot, fejhallgatót, telefont, meg elég sok más cuccot, de nem volt velük gondom.


Ha odafigyelsz, és lehetőleg személyesen vásárolsz, ény csak ajánlani tudom a használt piacot.

2018. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eddig kb. 35-40 videokártyát vásároltam használtan, kettővel sikerült befürödnöm. Egyik egy R9 290 volt, ami terhelés alatt eldobta a képet, csak az underclockolás segített rajta. Másik egy GTX 660 Ti volt, terhelés alatt pár percen belül minden program kifagyott.

Szerencsére mindkét eladó korrekt volt és azonnal visszavásárolta a kártyát.

Ezen kívül sok processzor és alaplapot vettem már használtan, de azok mind kifogástalanul működtek/működnek még mindig.

2018. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok cuccot vásároltam már használtan, manapság újonnan már nem is nagyon veszek semmit, kivéve ha max 5k-val drágább a használtnál. Eddig egyszer sem problémám semmivel amit vettem, de a legtöbbet olyantól vettem akinek sok a pozitív értékelése, általában ők megbízhatóak, persze nem mindegyik. A legnagyobb hátránya így van, a garancia, ha meghibásodik nem cseréli ki senki, viszont van tapasztalatom a PCX-nél a garanciális ügyintézésben, hadd ne mondjam milyen.. És sajnos nagyon sok boltnak ugyanilyen szar hozzáállása van, beküldöd hibásan, visszajön azzal, hogy teszt ok. Tehát nem ér meg 10-20kval többet egy termék ilyen garanciális ügyintézéshez, legalábbis nekem. Más boltban lehet jobb a gari, de ott cserébe drágább is a cucc. :)
2018. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általános szabály, hogy mérd meg befér-e a videókártya a házba és a procihűtővel együtt mindegyik ram modulod.
2018. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!