Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv, miért lassú a Samsung...

Üdv, miért lassú a Samsung ezek hdd? Vagy már csak nekem lassú? Hogyan és milyen programmal tudnám egyértelműen meghatarozni, hogy megfelelő e?

Figyelt kérdés

3 éves a fent említett hdd. Sokszor tapasztalom, hogy lezsibbad a számítógépem. A feladatkezeloben 2-3mb/s-nal már 100%-ot mutat. Időnként többre is képes, de akkor is 100%

HD tune és szentinellel tesztelve...

A sentinel: kiváló állapotban van, több mint 1000 nap kondíció, bár nem bízom benne mert mindenre ezt írja.

Tune: nincs szektorhiba, nem töredezett...

Tudom, hogy már az ssd a divat, jovohonapban fogok venni, de lassabbnak ítélem meg, mint amikor még megvettem...

Akkoriban 3-4 program is lefutott gond nélkül a rendszer mellett, most egy után is meghal...

Szívesen várok bármilyen ötletet! Köszönöm!


2018. febr. 27. 06:34
 1/4 anonim ***** válasza:

3 év alatt hányszor lett teljesen újrahúzva a gép?

SSD-ből ajánlanék egyet, persze nem kell megfogadnod szval: Adata SU700 ASU700SS-120GT-C 120GB

(Egy HDD-vel érezhetően lassabb egy gép!)


A rendszer frissíti magát sokszor, ez lassitja is a hdd-t, böngészőbe sütik stb, szemetek program telepítésekből visszamaradva szintén, szval sok minden, vírusirtó stb.

2018. febr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

Ha HD Sentinel szerint 100%-os, akkor semmi baja.

Egy merevlemez érezhetően lassabb mint egy SSD, de a te esetedben nem a háttértár az oka a lassúságnak.

Ha a processzorod elég gyors és elegendő rendszermemóriád is van, akkor valami olyan program futhat a háttérben ami nagyon leterheli a rendszert.

2018. febr. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1!

"3 év alatt hányszor lett teljesen újrahúzva a gép? "

3 év alatt normális esetben kb egyszerse kell újratelepíteni egy gépet!


Sajna előfordul, hogy egy hdd bár 100%-os, de fárad.

A HDSentinelben van frissítő funkció (felületteszt), bár ezt a rendszerlemezzel nem hajlandó megcsinálni, meg órákig tart, de érdemes lenne lefuttatni.

2018. febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem nincs egy éve, hogy újra raktam, új vga ezért újra húztam..

I5-4440, Asus b85m-g alaplap, 8gb 1600 MHz rám, vga is erős, táp is minőségi... Stb...

Elméletileg minden rendben van, hiszen folyamatosan karbantartott a gépem...


Persze ha megint ujrahuznam gondolom gyorsabb lenne, hisz kevesebb a szemét stb...

Meg egy infó ami lemaradt...

Másolás egyik mappabol a másikba, vagy lomtar ürítés...

Eddig csak akkor lassult le, ha másoltam : kezdte 6mbrol, leesett kB 3-4re és ezt tartotta, mostanság nem kezdi el egyből a másolást, vár egy kicsit kB 5-10 másodpercet és csak ez után kezd másolni... Eléggé flusztralo.

De már lomtar ürítésnél is ez van...5-600 mb-nàl

2018. febr. 27. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!