Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudnék Power/Reset...

Honnan tudnék Power/Reset panelt venni számítógéphez?

Figyelt kérdés

Már van két hasonló kérdésem, de sehol nem találok semmit. Igazából van egy bontott gépházam, amibe egy konfigot szeretnék beleépíteni. Ennek az előnye annyi, hogy személyre tudom szabni. A gond ott kezdődik, hogy a házhoz nincsenek Power/Reset/Power LED/HDD LED kábelek, így azt szeretném megoldani valahogy. Az első kettő fontos, a két LED nem.


Én eddig azt gondoltam, hogy ilyen apró dolgokat az eBay legsötétett bugyraiban is találni, de tévedtem. Egyszerűen sehol nem találok olyan 5.25"-ös panelt, amiben lenne ez a két kapcsoló, vagy ha igen, akkor az nagyon drága. eBay-en is csak kábelek vannak a sima kapcsolóval.


És akkor jött a meglepetés, találtam egy ilyet:

[link]


Ráadásul olcsón, ingyenes szállítással. De akkor miért van az, hogy egy sima panelt képtelen vagyok találni?


Találtam még ezt:

[link]


De ez már drága, mivel nem Ázsiából van.


De mi a helyzet ezzel a vezeték nélküli kapcsolóval? Megbízható egy ilyen cucc, vagyis nem lesz baja a gépnek? Nyugodtan használható?


A legjobban annak örülnék, ha valaki tudna linkelni, és 5.25"-es panelt bekapcsoló és újraindító gombbal, vagy egy ilyen hátsó panelt, amin van két kapcsoló. Ha egyik sincs, akkor véleményt a vezeték nélküli cuccról.


Fontos lenne.



2018. márc. 4. 21:56
 1/6 anonim válasza:

Hirtelenjében egy gyártót találtam, aki ilyet gyárt:

[link]

de ez már nagyon "deluxe" változat, ehhez mérhetően eléggé drága:

[link]


De más gyártó is gyárt ilyesmit:

[link]

csak az meg nem kapható.


Feltételezhetően azért nem gyártanak ilyesmit, mert a gépház általában tartalmazza ezeket.


A kínaiak persze gyártanak ilyet:

[link]

de az persze Kína


Pedig az alábbi dokumentum:

[link]

16-18. oldala szépen leírja, mi kell hozzá

* kettő impulzus-kapcsoló

* kettő LED (piros + sárga/zöld kétszínű)

* pár darab ellenállás (3 darab 330 ohmos, 1 darak 1 kohmos, 1 darab 2,2 kohmos)

* egy nyák

* négy darab 1*2 pines tüskesor-aljzat és kábel (ez beszerezhető más gépről/eszközről)

2018. márc. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fantom83 ***** válasza:

Én a helyedben elmennék egy PC-szervizbe,olyan 5,25-ös előlap darabbal,mint amilyen a gépházadban van,kérnék tőlük még 2-3 darabot,Power/Reset,stb,stb kábelokat,kapcsolókat,ledeket.

Ha ezek megvannak,műszerész boltból pár száz forintért kis nyomógombokat vennék,otthon felforrasztanám a gyáriak helyére,az 5,25-ös panelt meg kedvemre kifurkálnám,bele a kapcsolókat,és használnám ameddig a világ világ.

(régebben ventilátoroknak csináltam kapcsolókat 5,25-ös előlapra,tökéletesen működtek,no meg az öröm,h saját magamnak raktam össze...)

azt sem szabad elfeledni,h ha valamelyik kapcsoló megpusztulna,nem kell kínából rendelni,bemész az első műszerész boltba,és azonnal megveheted.

2018. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10 dollárért már kapsz használt házat
2018. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már elnézelődök, de mi a véleményetek az általam linkelt vezeték nélküli cuccról?
2018. márc. 5. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vennék ilyen, csak egy újabb felesleges elemes cucc, még 1 távirányító
2018. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az lehet, de egyébként problémát okozna műszakilag?
2018. márc. 5. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!