Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy animációs kisfilmet...

Egy animációs kisfilmet mennyi idő megcsinálni?

Figyelt kérdés

Nem is megcsinálni , inkább megtanulni hogy hogy kell megcsinálni. Nem kéne hosszú , 1 perces kb. És hol kezdjem a tanulást(mindenképp interneten gondoltam)?

Mit írjak be a youtube-ba/google-ba?



2018. márc. 12. 19:50
 1/6 A kérdező kommentje:
És hogy milyen programot használjak hozzá?
2018. márc. 12. 19:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Google-ba én ezt írtam be és kapásból voltak jó, releváns találatok: animation movie maker software
2018. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Magát a szoftvert kitanulni nem tart olyan sokáig, viszont a rajzi képesség az, ami egy életen át tartó tanulási folyamat. De ez is attól függ, hogy milyen animációról beszélünk. Pl. 2D-s rajzolt (Oroszlánkirály), 2D-s vektor (Én kicsi pónim) vagy 3D-s animáció (Jégvarázs, Shrek). Mert pl. a 3D-nél a szoftvertanulás a nagyon hosszú folyamat, viszont rajztudás nélkül is el lehet boldogulni vele.


Tanulni meg, ha online, akkor a YouTube lesz a legjobb barátod. Ha beírod az adott szoftver nevét, özönlenek a tutorialok. Magyarul viszont nem fogsz találni, ezért angoltudást is igényel a dolog.


Programot akkor lehet ajánlani, ha megmondod, hogy milyen animációt szeretnél tanulni (rajzolt, vektor, 3D)

2018. márc. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát 3D-et akarok csinálni , tegyük fel van valami "találmányom" és azt akarom bemutatni/demonstrálni egy fél perces kis videóban. Nem képekre gondoltam , hanem inkább egy GIF szerűségre. Angol tudással nem lesz gond.
2018. márc. 13. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:

A piacvezető 3D terén az Autodesk család, ezen belül ilyen jellegű tervezői feladatra talán a 3Ds Max lenne a jobb. Habár a Mayában is ugyanúgy meg tudod csinálni, viszont a Mayát inkább az animációs film/filmkészítésre specializálták, míg a Maxot sokkal inkáb a tervezői feladatokra és játékkészítésre.


Ha ingyenes program kell, akkor pedig a Blender lesz a tökéletes társad ebben. Az ingyenessége miatt is nagyon könnyű tutorialt találni hozzá YouTube-on, főleg úgy, hogy nincs gondod az angollal.

2018. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ , sokat segítettél!
2018. márc. 13. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!