Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most készülök vásárolni egy...

Most készülök vásárolni egy intel i7 8700k processzort, ehhez már megvettem az asus z370 es alaplapot, illetve van hozzá 16gb 3000mhz órajelű RAM is. Lehet belőle baj? (lent folytatom)

Figyelt kérdés
A processzort áruló oldalnál láttam a specifikációnál olyat, hogy "Max. Memória méret támogatás 64 GB Memória típus támogatás DDR4-2666" Nem értem, ennek mi köze van a procihoz, és felvetődött bennem a kérdés akkor a 3000mhz órajelű ram nem is lesz jó?

2018. márc. 14. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem kár volt feltenni a kérdés mert összeillenek ...max processzor beleillesztésnél kell figyelni a lábakra
2018. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy visszaveszi 2666MHz-re, vagy az XMP profilt 1-re állítod a BIOS-ban, és akkor elméletileg fogja tudni kezelni a 3000MHz-es RAM-ot is. ;)
2018. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel hivatalosan csak 2666Mhz ig támogatja a proci a ramot ezért ki kell írniuk úgy, más kérdés, hogy mindegyik röhögve megy 3000Mhz-es rammal is, csak ugye ez elvileg már tuningnak számít.
2018. márc. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
alapjáraton 2666MHz-ig kezeli a processzor memóriavezérlője a ramot, utána vannak az LPX ramok tuning módja (ez az XMP), amivel akár 4000MHz-es ramot is képes hajtani a kinézett gép (mivel itt szabályozható a feszültség K proci lévén).
2018. márc. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!