Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8GB DDR4 single channel-ben...

8GB DDR4 single channel-ben mennyivel lassabb, mint dual channel-ben 8 giga?

Figyelt kérdés
A leendő gépembe (budget pc játékokra alacsony grafikán 1080p-ben) szeretnék választani RAM-ot, de feltűnt, hogy milyen iszonyatos drágák és azt szeretném megkérdeni, hogyha önmagában egy 8 gigásat teszek bele a gépbe, akkor mennyivel lenne lassabb, mintha dual channel-ben tenném bele 2x4 gigával? Illetve azt mondjátok meg, hogyha nem kitben veszem meg a 8 gigát, hanem két darab 4 gigásat ugyanabból a fajtából (Crusial/Kingston "zöld színű ramjai"), akkor adódhat-e valami kompatibilitási probléma? Amúgy miért lettek ilyen iszonyatos drágák a RAM-ok? Anno (amikor még érdekeltek a hardverek és azokat böngésztem) a 4 gigás DDR3-as memóriák szinte pár ezer forintokért voltak kaphatóak, most meg a 2x8 gigás kit (ami szinte már alap manapság) drágább lenne (52k), mint az általam kiválasztott CPU!!!

2018. márc. 23. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szinte semmivel sem lassabb.
2018. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fantom83 ***** válasza:

Én single 8 gigásat vennék a helyedben,korábban voltak gondjaim a dual channel-el.

Ha mégis a dual mellett döntesz,mindenképpen szettben vedd,mert a gyártó garantálja,h azok mindenképpen együtt fognak működni! Nem éri meg kockáztatni!

2018. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szett (kit) annyival jobb, mintha külön vennél ugyanolyan típusú memóriát, hogy ott gyártó garancia van azon, hogy működni fog a két modul egymás mellett. Ha pedig mégsem, simán visszaküldheted garanciálisan.

Egyébként nem nagyon éri meg a felárat, talán Ryzen CPU-k mellé ajánlott lehet.

A memória árak nem a DDR3 időszak óta szálltak el, hanem igazából a bányászat felfutása előtt is hirtelen elég durván felmentek az árak.

Én pl. tavaly júniusban vettem egy 2X4GB-os Kingston kit-et, 22 ezerért, ma ugyanez 31 ezer fölötti áron kapható csak. (elég régóta ennyi már az ára)

2018. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi a többi rendszerelem? Mert egy APU processzorral ellátott gépnél, videokártya nélkül akár 50-70%-kal többet hozol ki köszönhetően a dual channelnek, így konkrét infó nélkül nem válaszolható meg a kérdés.


Kit-ben a gyártó garantálja, hogy menni fog a dual channel (ami a ram részét illeti, ha hibás a lap, az nem az ő saruk), így is cserélik.

Nekem külön-külön vett 8gb-os egységeim vannak és megy dualban (pontosan ugyan az mind a kettő).


A memória drágulás első körben a mobiltelefonok és egyéb okos eszközök miatt nőtt meg, ha megnézed, manapság minden közép és felső kategóriás mobilban alapvető a 3, 4, 6gb ram, de minden "okos" eszközben (mosógép, sütő stb) is megtalálod őket, különben nem is menne. Mivel hirtelen megnőtt az igény, a jelenlegi gyártókapacitás nincs erre felkészülve.

Erre rájön még a samsung monopólium helyzete a memóriagyártásban (memória chipek), plusz a kripto láz miatti hatalmas videokártya felvásárlás is (oda is kell utánpótlás, hatalmas rendelési listák vannak), máris felmászott.

2016 októberében elindult azóta meg se áll.


A készlethiányon túl meg ott van a haszon, miért adja olcsóbban, ha így drágán is veszik a népek? Több marad neki, te meg így jártál.

2018. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Igazság szerint egy új gépet szeretnék összeállítani egy Ryzen 5 2400g-vel az élen, de nem tudom, hogy elég lenne-e a 8 GB és valójában a memóriaárak miatt kétségbeesésem szülte ezt a kérdést. Laikus vagyok és úgy tudom, hogy ennek a procinak az iGPU-ja a memóriát használja és lehet, hogy 8 giga nem is lenne elég a 2016 előtti játékok futtatására (low-on de 1080p-ben)? Amilyen rohadt jó ár érték arányú ez a Ryzen proci, annyira szívok most a rohadt drága RAM-al, mert igazából egy budget PC-t szeretnék összerakni 120 alatt.
2018. márc. 23. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!