Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baj, ha hangos a ventillátor?

Baj, ha hangos a ventillátor?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek játszani a gépen, hangosabb a ventillátor, ez baj lehet?

2018. ápr. 5. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetes jelenség.

Játék= terhelés=nagyobb energia felvétel=nagyobb hőtermelés=magasabb ventilátor fordulat.

2018. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ment a zöld pacsi:) köszönöm a választ:)
2018. ápr. 5. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek a ventillátora? Meg számít, hogy pl mindig is ilyen volt-e vagy csak az utóbbi időben.
2018. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fantom83 ***** válasza:
Ha egy rakéta porszívóra emlékeztet a hangja,akkor ott már lehet baj... :-)
2018. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
CPU Ventilátor, 4000RPM körül mozog mindig. Biosban próbáltam ügyködni de nem értek hozzá. GA-MA770-UD3 alaplap, Bios : award software international bios 2009
2018. ápr. 5. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:
4000 rpm akkor gondolom a gyári hűtőt használod. Nem tudom te hogy vagy vele de én tuti nem bírnám a hangját hosszútávon. Haverom is i7 es procit használ gyári hűtővel és valami iszonyat idegesítő egy idő után. Én egy Cooler Master Hyper TX3 EVO-t használok már több mint 5 éve az nem is mehet 2500 rpm felé de jó esetben ha nincs szarrá tuningolva a cpu, közelébe se megy ennek se egy jól szellőző házban, tehát baromi halk. Ez olyan 7000 Ft most. Ha teheted szerintem nézz te is egy másik cpu hűtőt bár ha téged nem zavar a 4000 rpm es sivítás hát te tudod :D
2018. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
játék közben felment 7000RPM-re.. szerintem ez nem hangzik valami jól
2018. ápr. 5. 23:00
 8/9 hypno ***** válasza:

#7

Ha egy gyári hőcsöves hűtő van a processzoron, akkor annak a 7 cm-es 15 mm vastag ventilátornak piszkosul tepernie kell ám, ha elegendő levegőt akar átpaszírozni a hűtőlamellák között, hogy lehűtsön egy terhelés alatt melegedő processzort.


De az sem forog 6000-nél többet.

2018. ápr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szenes43 válasza:
Kaptam karácsonyra egy felújított asztali PC.-t. Bekapcsolom s itt állsz mellettem a hang még nincs ráadva és fél méterről semmilyen ventilátor hangot nem hallasz. A régi gépnél porszívóztam,pucolgattam a ventilátor lapátokat s a végén elfogadtam hogy zümmög az asztal alatt. Ami erőlködik,teljesítmény vagy silány csapágyazás miatt az nyöszörögni is fog.
2018. ápr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!