Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan győzzem meg a bátyámat,...

Hogyan győzzem meg a bátyámat, hogy cserélje le a Windows XP-t a gépén?

Figyelt kérdés

17 éves, az ő gépén jobban mennek a játékok mint az enyémen (az én laptopom 3 éves, de elég gyenge, az ő gépe 2008-as, de jó a videokártya benne).

Windows XP Professional van neki rajta, de a gép bőven megfelel a Windows 7/10 követelményeinek.

A gép:

Intel Core 2 Duo 2.33GHz processzor

4GB DDR2 memória

1TB HDD, 120GB SSD a rendszernek

Integrált hang és hálózati kártya

Nem tudom pontosan milyen fajta, de 2GB-os Nvidia videokártya.

2 monitor van rákötve, kiterjesztett asztallal használja, mind a kettő egy FullHD-s, az egyik Samsung, a másik DELL.

Hiába mondom neki, hogy öreg, meg nem biztonságos az XP,

erre mindig azt feleli, hogy "minek tennék rá új rendszert? 10 másodperc alatt bekapcsol, vírusirtó fut rajta (legális ESET Smart Securtiy), Google Chrome fut rajta, Youtube, Facebook megy, Office 2007 is, a játékok, amik kellennek azok is gond nélkül futnak, a gép kb sosem fagy le".

2 éve amikor vette bele az SSD-t, akkor is győzködtem, hogy ne az XP-t telepítse rá, hanem legalább Windows 7-et ,de meg sem hallgat.


Miért ragaszkodhat ennyire az XP-hez?



2018. ápr. 5. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ő gépe, nyilván azt rak rá, amit ő szeretne használni, nem értem mi közöd hozzá.
2018. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Én is szerettem az xp-t, jobban mint a 7-et ami most a gépemen van. Átláthatóbb volt, sokkal. A 7, meg a többi, ahhoz képes egy nehézkes, átláthatatlan vacak. Van mind a mai napig valami amit nem találok és az xp-n egyből megvolt. Pedig 5 éve használom már ezt.:D
2018. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amíg nem néz megbízhatatlan oldalakat, tölt le játékokat nem megbízható helyekről, biztonságban lesz.
2018. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ez egy elég gyenge gép, a win7/10 rendszerkövetelményét meg nem csak elérni kell, hanem ténylegesen használja a processzort és lefoglalja a számára szükséges memóriát, így jó ötlet az XP-nél maradnia. Hát hogy nem biztonságos és a súlyos biztonsági rések miatt az ESET se segít ezen semmit az kit érdekel? Egy 17 évestől túl sok mindent nem lehet ellopni, ne adjon meg a bankkártyaadatokat és kész is van.
2018. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sokan úgy gondolják: Ami jó, azt nem kell megjavítani. Ez sok esetben teljesen helyénvaló, jelen esetben is. Viszont az XP támogatása lassan 4 éve megszűnt, már az utódját sem támogatják. Ez egyre komolyabb biztonsági kockázatot jelent, mivel nem csak olyan oldalakon szedhet össze kártevőket, amik nem megbízhatóak.


Hogy 10-re nem akar váltani, azt teljesen megértem, még a Vista is jobb nála. De azért egy 7-re nem ártana. Extra adalék, hogy az XP nem igazán van felkészítve az SSD-k helyes kezelésére, így kis mértékben emiatt is romlik a várható élettartama.


Ha normális stílusban, észérvekkel nem lehet meggyőzni, hagyni kell, hogy magától váltson. Elvégre az ő gépe, és az ő döntése.

2018. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 meszike91 ***** válasza:
64%
Fenyegesd meg egy kígyóuborkával!
2018. ápr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A jó édes ***** válasza:
36%
A Windows XP teljesen biztonságos. A rá írt programok egy része okozhat legfeljebb kockázatot, de ez így van a Windows 7 vagy 10 esetében is.
2018. ápr. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
7# azzal a különbséggel, hogy pl a spectre és más komolyabb biztonsági rés az xp alatt soha nem lesz befoltozva, a féregprogramoknak pedig ideális sebezhetőség, hiszen minden mai gépet érinti (és pontosan ezért meg is éri írni rá valamit), a férgek összeszedéséhez meg nem szükséges problémás weboldalakat látogatni, benéz az magától minden publikus IP-re.
2018. ápr. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Majd rájön, hogy le kéne cserélni az elavult, nem támogatott XP-t, mikor majd a zombi XP-je dolgozni kezd a botnetben és emiatt a netszolgáltató lekapcsolja a netet.

XP alatt nincs Directx 10, ami pár játéknak kell, ráadásul Chrome se telepíthető rá egy bizonyos verzió fölött. Tegyük még hozzá, hogy az XP az SSD-t sem kezeli helyesen, sokkal hamarabb tönkre fog menni.


Régi gép, de nem annyira gyenge. Én decemberben cseréltem le a szinte pont ugyanilyen paraméterű gépemet és gyönyörűen ment rajta a Win7 (igaz, nekem Linux az elsődleges rendszerem)

2018. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy semmi közöm a gépéhez, de én is azok szokom játszani, ha épp olyan kedvében van hogy megengedi.

Hiába 3 éves az én laptopom, de nem valami erős, a Win 10 10-15 perc alatt indul be, játékok meg abszolút nem futnak rajta.

Még régen felrakta a gépére az XP mellé a Windows 7-et, akkor mind a két rendszer futott a gépen fél évig, de aztán törölte a 7-et (mert hogy lassú volt, sok ramot evett, a videók is akadoztak), és maradt az XP.

Annyira veszélyes oldalakra nem jár, nCore-ról tölt filmeket, játékokat (azt hiszem annó az XP-t is onnan szedte le, mert gyárilag Vista volt a gépen).


Az ő játékainak ez is megfelel (NFS Carbon, Most vanted, GTA San andreas, Lol, CS).

Nekem lenne jó az új rendszer, mert az újabb játékok már nincsenek XP-re tervezve.

2018. ápr. 6. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!