Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom, hogy egy laptop...

Honnan tudom, hogy egy laptop memoriája bövithetö vagy sem, mielött megveszem?

Figyelt kérdés
Webshopból venném,nincs lehetöségem "fizikailag" megvizsgálni

2018. ápr. 7. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Megnézed a webshop oldalán vagy megnézed pontos típus alapján a neten vagy megkérdezed a webshoptól ímélben vagy telefonon...
2018. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden laptop memóriája bővíthető. A kérdés az, hogy ez hogyan lehetséges.

Ha csak egy memóriafoglalat van az alaplapján, akkor csak úgy lehet bővíteni, hogy az eredetit kiveszed és a nagyobbat beteszed a helyére. Ha kettő foglalat van, akkor egyszerűbb a helyzet, mert a plusz memóriát beleteszed az üres memóriafoglalatba.

Bonyolítja a dolgot, hogy a memóriákhoz hozzá lehet-e férni a laptop szétbontása nélkül. Akkor van szerencséd, ha a laptop alján egy kis műanyag fedél levételével hozzá lehet férni a memóriafoglalatokhoz. Ha ez nincsen, akkor sajnos szét kell szedni a gépet és úgy beletenni a plusz memóriát.

A leírásában egyébként szerepelni szokott, hogy hány memóriafoglalat van benne.

Javaslom, hogy a pontos típusra keress rá a youtube-on. Biztos van róla szétszedős, rambővítős videó.

2018. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Két foglalat van benne és 4 gb-val árulják,de a specifikációban azt írták, hogy max memória 4gb.akkor ez nem jelent semmit ugye,lehet 8gb-os gépem késöbb?(laikus vagyok)
2018. ápr. 7. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább írd le a gép típusát, mindenkinek egyszerűbb lesz úgy.
2018. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hp 15
2018. ápr. 7. 17:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Youtubon keress videót a típusát és a ram upgrade szót használva.
2018. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Mivel kapsz belőle 8 GB-osat is, valószínűleg bővíthető. A módját előttem leírták. Vagy egyszerűen vagy szét kell szedni.

2018. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A link nem műxik, keress rá...
2018. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, küldtem nektek a zöldet.
2018. ápr. 7. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!