Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú az új ssd? Be...

Miért lassú az új ssd? Be kell valamit állítani, talán a biosban?

Figyelt kérdés

Tegnap raktam rá win10 rendszert. Igaz, hogy a betöltés gyors meg minden, de egy nagyobb fájl másolása kapcsán figyeltem a feledatkezeloben a sebességet egyszerre volt kB 150mb/s olvasás illetve írás 100%...konkretan lefagyott a gép... Nem értem, talán valamit be kell állítani a biosban nem tudom...

Alaplap Asus b85m-g 6gb/s csatlakozók

Adata su700 ssd...

70gb-ot raktam rá a120-bol tehát hely maradt rajta...

Koszi



2018. ápr. 23. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
150 MB/s teljesen jó. A gép hogyan produkálta a lefagyást?
2018. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérlek írd le a teljes géped, mert akár tápprobléma is lehet.
2018. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mivel lemezre 100%-ot írt, semmilyen egyéb műveletet vagy mappa megnyitását nem hajtotta végre... Lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de arra számítottam, hogy a feledatkezeloben majd 500-500mb/s őt fogok látni ssdnel...
2018. ápr. 23. 11:37
 4/8 A kérdező kommentje:

Tápot chiftec a80 már nem gyártják... De semmi gondom vele, tudok játszani, minden műveletet elvegez, de ha egy minimum 5gbot masolok, akkor lemez 100%...es akkor nem tudok mellette mást csinálni...

Azért vagyok csalódott, mert egy wd hdd-m van ami szintén képes volt erre a sebessége olvasási és írási sebességet tekintve...

Végeredményben nem 500mb/s őt kellene látnom?

2018. ápr. 23. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az ssd-t csak a rendszer használja, minden egyébhez másik háttértár.... ez az ideális . Nem lesz 500 :) Ne ssd-ről játsz, mert a folyamatos háttérműveletek belassítanaak minden rendszert, akármi is van a gépben.... Plusz valami beállítás hiba is van, az szinte biztos.....
2018. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Trim engedélyezve van? Írd be rendszergazdai parancssorba:

fsutil behavior query DisableDeleteNotify

Ha 0 a válasz akkor be van kapcsolva, ha 1, akkor nincs.

A bios-ban állítsd ahci-ra a sata vezérlőket:

[link]

2018. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A biosban achi van beállitva, letöltöttem az ssdlife programot és trim: supported, enabled...

tehát be van kapcsolva.

a lapozó fajlt állitottam be egy hddre(1-1,5) értékre, ssdn ki van kapcsolva, illletve van egy oldal ahol ajanlottak még legalább 10 beállítást mindet megcsináltam...

azt tapasztalom, hogy nem érezhető nagyon lassulás mégis a feladtkezelőben egy sor windowsos feladat fut ami sztem nem kellene mind, viszonylag alig van iras olvasás mégis ugrál az erték 100%ig

2018. ápr. 25. 18:09
 8/8 anonim ***** válasza:
A lapozó fájlt felesleges egy lassú hdd-re rakni, ha elég memória van a gépedben. Nem is fogja használni a rendszer, de ha szüksége van rá, jobb ha az ssd-én van.
2018. ápr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!