Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram csere gondok. Mit tehetnek?

Ram csere gondok. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

win 7. most csereltem ramot de csipog a gep..

mit tehetek ekkor? a ram serulhetet ?

lehet en benaztam el bar ne probaltam volna meg.

Visszarakom a regit akkor is jelez a gep hogy baj van. Mit tudok esetleg tenni?

Hetfon mindenképpen szolok a szervizesnek de ha esetleg van profi tanacsotok szivesen elfogadom!



2018. máj. 12. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Rendesen beakadtak a peckek? Nézd meg nincs-e valami kosz a slotba. Pucold ki puha szőrű fogkefével.
2018. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy teszed be? a ram slotok jobbról balra mennek, 1 3 2 4, szóval jobbról az elsőébe és a 3.ba kell tenned, ha 2 ramod van.

milyen ramod volt eddig (van egy jó hosszú számokból és betűkből álló sor a ramra ragasztva, az kéne) és milyet vettél mellé?

Alaplap pontos neve (ram slotoktól balra függőlegesen szokott lenni, procitól jobbra)? támogatja a vásárolt ramot (méret és órajel alapján) a lap? Régi alaplapoknál van, hogy csak X GB-osat kezel (pl 2 DIMM slot van és max 8GB a memória mérete, amit kezel, akkor 4 GB/slot a határ, abba 8 gigás nem megy, de van hasonlóan 2 slot 4 GB max stb, de ez főleg régi lapoknál fordul elő), illetve nem szereti a magasabb órajelet.


Esetleg sűrített levegővel megpróbálhatod kifújatni a ram slotok helyét, 1 kis flakon kb 1000 Ft, benzinkutakon kapsz.

Amikor berakod, a kisebb órajelűt rakd az első slotba (és lehetőleg a nagyobb késleltetésűt, CL jelölés).


Mondjuk az se ártana, ha leírnád a pontos beep kódot, illetve az alaplap márkáját, amivel meg lehet határozni a gondot, mert lehet nem a rammal van gondja.

2018. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Ram: ddr400 512 gb ram

Ebbol ketto van.

Ezeket ddr400 1 gbre (kingmax) cserélném.

Alap: p4i65g prescott 800


Az MB lesz, mert a legnagyobb RAMok most 16GB-os modulok (tudtommal).


Az alaplap 2 slotban max 2 GB-ot enged, tehát 1GB-os modulok mehetnek max a gépbe, így annak nem kéne baja lennie, viszont ezek a régi alaplapok nagyon finnyásak a márkára, gyakran 2 teljesen azonossal se hajlandó menni.

[link]


Itt megnézheted, 1GB-osból amivel biztosan megy az csak a

"TakeMS MS25D51280S-5"


Nagy eséllyel nem szereti a mostani ramot. Egy BIOS frissítést még megpróbálhatsz, ha berakod az egyik régi ramot.

[link]

Innen tudod leszedni, 1.40-es (legújabb, 2007-es).

2018. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ertem..
2018. máj. 12. 17:44
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Megoldodott a probléma
2018. máj. 14. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!