Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen lassú az új gépem?

Miért ilyen lassú az új gépem?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem új gépet a következő konfigurációval:

ASUS Z370-P, Intel i7 8700K, 16 GB ram, GTX 1050 Ti, 512 GB SSD. stb.

szerintem egy ilyen gépnek azért akadás nélkül kéne menni, de akárhányszor megnyitok egy elmentett szöveges dokumentumot gondolkozik majdnem 2 másodpercet ami elég sok, mert az előző 11 éves gépem meg azonnal megnyitotta. Sokszor van hogyha a tálcáról felveszem például a Team Speak 3-at akkor kiírja hogy (nem válaszol), lefagy, és 6-8 másodpercig nem lehet vele mit csinálni, Viszont a játékokat meg viszi rendesen, GTA 4, GTA5-öt elviszi akadás nélkül. Én nem ezt vártam egy ilyen kaliberű géptől. A driverek fenn vannak amiket kaptam hozzá tehát még arra sem lehet fogni hogy valami hiányzik. Mit csináljak ilyenkor? Lehet hogy nekem van túl nagy elvárásom de nemhogy már egy jegyzettömbhöz vagy a helyi menühöz 2 másodpercig kelljen gondolkodnia egy ilyen processzornak.


2018. máj. 27. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdekes... Akartam kérdezni, hogy hadd vagy ssd van, de látom ssd. Az milyen fajta?
2018. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Komplikato ***** válasza:

"A driverek fenn vannak amiket kaptam hozzá ..."

Lehet helyette frisseket kellene feltenni, nem feltétlenül az alaplap gyártótól, jellemzően audio, vga, land driverek sokkal frissebbek a vezérlő gyártójának oldalán, már amelyik kiteszi a drivereket.

SSD esetén elég sok mindent érdemes kikapcsolni, pl. az indexelést is.

Tegyél fel ingyenes SSD Fresh programot, nyomj rá az optimalizálás gombra és nézd meg egy rendszer indítás után, hogy akkor is ilyen vagy sem?

2018. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!