Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen külső hangkártyát vegyek?

Ali27 kérdése:

Milyen külső hangkártyát vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok külső hangkártyát szeretnék venni egy olyan 40k tetővel.... már sok fórumot olvastam végig és okultam jópár mindenből hogy milyet érdemes milyen árban stb milyen specifikációkkal... viszont amire nem találtam választ az a következő: Van egy asrock z270 killer sli alaplapom aminek van egy optikai kimenete amiről úgy tudom hogy a lehető legjobb hangzás minőséget tudjuk elérni... viszont amilyen hangkártyákat látok azok mind usb-n keresztül teszik a dolgukat.... kérdem én.... lehetséges az és van e olyan és egyáltalán van e értelme annak hogy külső hangkártyát optikaiból vezetem ki a jobb minőség érdekében? ( bocsánat ha hülye kérdés )

2018. jún. 2. 23:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alaplap optikai hangkimenete az alaplapi hangvezérlőből kapja a hangot. Tehát ha arra valamit rákötsz az a hang mindenképpen az alaplapi hang chip-ből fog jönni, így a külön, külső hangkártyának semmi értelme.

Nem használok ilyet, mert nekem jó az alaplapi is, de szerintem ezek a külső hangkártyák csak usb csatlakozóval készülnek.

Ezen az alaplapon tudtommal egy nagyon jó 7.1-es hangchip van.

Egyébként mire kellene a különálló hangkártya? Stúdió minőségű zenét szerkesztesz? Ahhoz viszont egy belső kellene inkább.

2018. jún. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Először is köszi a válaszod!:)...logikusan végiggondolva így már nyilvánvalónak tűnik:dd... kicsit sznobnak fog hangzani de és semmi nagyzolás de van rá felesleges pénzem és szívesen használnám a jobb minőség előnyeit. De kérdésedre komolyan válaszolva igen szoktam használni konkrétan stúdió felvételeket illetve videókat vágok valamint jómagam is zenélgetek és nem utolsó sorban játék film és egyéb szórakoztatásra lenne használva... és ha jól tudom van olyan hangkártya amivel tudom úgymond használni az egyik 5.1-es hangrendszerem... mivel a win 10 magátol ezt nem nagyon akarja véghez vinni. Szóval összefoglalva ...nem tudom h jó e ez ami alapból az alaplapban van csak esetlek optikain kéne és már jobb lenne (csak oda átalakító kéne vagy megint egy másik hangrendszer) vagy esetleg akkor megérni belefektetni egy usb-s külsőbe? bocsánat a regényért!:d
2018. jún. 3. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!