Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig működne együtt,...

Ez a konfig működne együtt, és beleférne ebbe a házba? Ti milyen házat ajánlanátok hozzá?

Figyelt kérdés

ház: [link]

alaplap: [link]

videókártya: [link]

RAM(2db): [link]

processzor: [link]

merevlemez(2db): [link]

táp: [link]



2018. jún. 13. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég aránytalan konfig.

ház -> Ide több mint elég egy NZXT Source 210 is, esetleg FD Core 2300.

Alaplap,CPU -> LGA1151-re nem érdemes építkezni, inkább LGA1151V2 vagy AM4.Ennyiért kijön egy I3-8100 + B360m Pro4, jóval olcsóbban, vagy I5-8400/Ryzen 5 1600(AB350m Pro4) is.

VGA -> Ennyiért már bőven találni garis GTX 1060 3GB-t is, de ha I3-8100-t veszel akkor belefér a 6GB-os változat is, többet dob a játékélményen mint egy erősebb CPU.

De amúgy ismerős kérdés, mintha már válaszoltam volna hasonlóra.

HDD -> 3TB-os Toshiba inkább.

Táp -> Nincs róla semmi teszt, inkább Masterwatt Lite 400W,System Power 8 400W.

2018. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A RAM-hoz is a videókártyát linkelted.


Figyelj,én a helyedben RAM-nak 2x4 vagy ha később fejleszteni akarod akkor 1x8GB-ot vennék.


A proci nagyon jó

A ház mindegy,van 15 és 150 ezerért is,nekem a legalapabb van

A videókártya se rossz,bár szerintem az 1050 TI helyett egy sima 1060 (3GB) jobb lenne bele


A merevlemez választásod a legnagyobb butaság a konfigban,3x gyorsabb lehet a bootolás és sok program ha a 2 merevlemezből az egyik HDD filmeknek,zenéknek,dokumentumoknak van (amit linkeltél az jó is,bár a 2 TB-os se sokkal drágább ha ragaszkodsz a 2TB tárhelyhez) és egy árban ugyan ott lévő 250GB SSD lenne a programoknak és a rendszernek.


Alaplapból én inkább az MSI H110M PRO-VH-t venném,de az is jó amit linkeltél.

2018. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem éri meg.


Pár apróság:

-i3 8100 kb 20-25 ezerrel olcsóbb és 10%kal jobb teljesítményt nyújt i5 7500-hoz képest. Lehet, hogy az alaplap +5-6 ezerrel drágább, de még akkor is minimum 15 ezret spóroltál. Ennek a procinak H310-es vagy B360-as lap kell.

-Ha maradsz is a kaby lake-nél, az alaplap csak és kizárólag BIOS frissítés után ismeri fel a procit. Ha régi a BIOS a gépen, összerakod, nem indul el. Szerezhetsz be kölcsönbe egy olyan procit, amit felismer, BIOS frissítés, vissza a 7500-as proci. BIOS frissítés nélkül, mivel el se indul a gép (és nincs Q-flash plus az alaplapon), lehetetlen BIOS frissíteni, vagyis van egy bazi nagy porfogó a szobában.

-Gépház erőteljes túlzás, miközben a többi alkatrészen meg spórolás van.

-RAM-nál is a videokártya linkje van, remélhetőleg DDR4-et néztél ki és 2x8GB, minthogy csak 2 ram slot van a lapon.

-táp nevetségesen nagy és mellesleg gagyi is. CM-nél ott a masterwatt lite, ha ennél a márkánál akarsz maradni, ha nem, van egy kisebb hegynyi összeírás elég sok kérdésnél, milyen tápok javasoltak.


Két merevlemez mire kell? 2TB adatnak, vagy RAID-ot szeretnél? Az alaplap nem támogatja a RAID megoldást, ha pedig a nagyobb tárhely miatt, akkor értelmetlen 2db-ot venni, inkább vegyél egy darab 2TB-os merevlemezt.


Videokártya kissé drága, inkább használt, de garanciális érné meg, ennyiért már gtx 1060 3GB_os verziót kapsz.

[link]

pl egy a sokból.

2018. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, iletve bocsánat a hibás kiírásért.(RAM: [link]
2018. jún. 13. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!