Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vihar után nem reagál a...

Vihar után nem reagál a bekapcsolásra a PC-m, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Múlt éjjel nagy vihar volt , elég csúnyán villámlott. Mivel a gép jelenleg szüleim szobájában van ezért ők szóltak volt hogy valamit mintha hallottak volna a géptől , egy hangot , kicsit megijedtem , majd a tápot lekapcsoltam a gépen,lehet itt hibáztam volt egyszer, hogy nem húztam ki? De az is lehet hogy már a táp lekapcsolása előtt szétment valami? A gépet a vihar előtt 1 órával használtam kb.

A gép mikor áram alatt van a videókártya fehér LED ég , a LAN port ahol a net van bedugva az már nem ég pirosan,azaz az egyáltalán nem ég , csak a videókártya.

Amikor megpróbálom bekapcsolni a videókártyán a fehér led egyet pillan és semmit , a ventik egyáltalán nem reagálnak erre pl. Itt gondoltam arra hogy az alaplap a ludas.

Mit tegyek? Házilag gyors megoldás? Esetleg szerelőt hívjak aki megnézi mi a ludas a gépben? Ha megvan a rossz alkatrész azt lehet garanciálisan javíttatni ilyen vihar miatt?


2018. jún. 13. 16:27
 1/4 anonim válasza:
Ezt így elég nhéz megmondani látatlanba, mert akár több alkatrész is gallyra mehetett.
2018. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Viharkárra sajnos nem vonatkozik a garancia. Ha van biztosításotok, akkor talán lehet valamit kezdeni, de sok reményt ne fűzz hozzá.

Meg kell nézni, hogy mi jó benne, a többi meg kuka.

2018. jún. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs másik gép otthon vagy havernál stb, amivel egyesével ki lehetne próbálgatni az alkatrészeket, kénytelen leszel szervizbe vinni. Amúgy tápot lekapcsolni nem elég ilyenkor, ki kell húzni az aljzatból mindent.
2018. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben , köszönöm!

Gondoltam nincs olyan nagy vihar , álmomból felkelve nem nagyon tudtam hol is vagyok , csak lekapcsolni volt erőm.. bár lehet már akkor késő lett volna a kihúzás is.

2018. jún. 14. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!