Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a D és a C...

Mi a különbség a D és a C partíció között?

Figyelt kérdés
2018. jún. 19. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
A c-n windows van, a d-n nincs
2018. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Csak azoktól az eszközöktől függ, amiknek a betűjelet adtad. Lehet az lemez partíció, esetleg usb meghajtó vagy dvd író is.
2018. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Csak annyi a különbség hogy két különálló partíciót jelöl. És nem feltétlenül a "C"-n van az windows...
2018. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:
72%

Nem lehet különbséget tenni, mert a C: és D: meghajtó betűjel és nem partíció.

Ugyanúgy nincs értelme általános összehasonlítást tenni mint egy billiárd asztal és egy dízelmozdony között.


Mindkét meghajtó lehet ugyanazon a partíción is. Vagy egy meghajtó lehet egy másik meghajtó egyik könyvtára is.

A meghajtó lehet memóriában is, lehet hálózati, lehet virtuális. De lehet olyan partíciód amihez nem tartozik meghajtó betűjel.

2018. jún. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkoztam odaírjam e hogy nem vagyok amatőr de végül arra jutottam hogy azzal jócskán lenéznélek titeket viszont így meg ti néztek le engem.


olyanra lettem volna kíváncsi hogy milyen okból szokták kettéosztani a merevlemezt és miért nem jó ha csak C meghajtó van

és mielőtt megint beleköttök hogy az lehetne W X és Z meghajtóra felosztani nem hiszem hogy sok olyan gép lenne a világon ahol a Windóz az ne C lenne és a tárhely a D

2018. jún. 20. 23:15
 6/9 anonim ***** válasza:

"olyanra lettem volna kíváncsi hogy milyen okból szokták kettéosztani a merevlemezt és miért nem jó ha csak C meghajtó van"

Annak, hogy a rendszert és az adatokat külön partícióra rakják több oka is van:

* egy - rendszerhiba miatti - újratelepítés során elég a rendszerpartíciót leformázni, az adatok megmaradnak

* rendszerinduláskor csökkenti a fájlrendszervizsgálat idejét, ha csak egy-egy adott partíciót kell átvizsgálnia a rendszernek

* több operációs rendszer használata

* UEFI/GPT/RAID0 esetén kötelező egy boot-partíció

* megfelelő beállításokkal a két partíció elszeparálható egymástól, így csak bizonyos felhasználók/folyamatok férnek csak a másik partícióhoz - így egy esetleges vírus-/"hekker"-támadás kisebb eséllyel tud kárt tenni az adatokban

2018. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:

Tévedés...

Nem néz le senki senkit!

Én csak a kérdésedre válaszoltam. Arról pedig annyit tudok amennyit abban a 6-8 szóban leírtál.

És mivel abban is volt fogalomzavar, próbáltam tisztázni.

Általában a válasz nem jobb mint amilyen jó a kérdés...


Leginkább azért van nálam több betűjel (C: D:) ami a merevlemezeket illeti, mert nem egy HDD van a gépben hanem kettő. RAID és egyéb megoldásokat nem használok arra hogy összefűzzem őket, mert erre nincs igény és problémát okozhat ha meghal az egyik HDD.

Ha csak egy HDD van azt is ketté osztom, aminek a biztonsági mentés az oka.

Úgy készítek biztonsági mentést, hogy meghajtó image file-t hozok létre a teljes meghajtóról. A C:-n a win van és a telepített programok, a D:-n minden amivel dolgozok (A win által erőltetett user home megoldást nem használom ki).

Így ha nagy a baj lehetőségem van a rendszer teljes visszaállítására az adatok maradnak. Illetve az adatokat is vissza tudom állítani a rendszer marad.

Ha egyben lenne minden akkor ezzel a módszerrel ezt nem tudnám megtenni és a mentés mérete is gigantikusan nagy lenne.

2018. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mi a különbség a D és a C partíció között?"


" milyen okból szokták kettéosztani a merevlemezt és miért nem jó ha csak C meghajtó van"


Most olvasd el és meglátod mennyire rosszul kérdeztél az elején. Azt sem tudtuk, mire vagy kíváncsi...


A helyes választ az egyértelmű kérdésed után már leírták.

2018. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat



és igaz fogalmazhattam volna jobban de ezt mindig csak egy külső szemlélő tudja megmondani mivel amikor megfogalmaztam a kérdést én azt értettem alatta amit akartam nam azt amit jelent.

2018. jún. 21. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!