Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asrock Z370 Pro4 (tudom, hogy elég lenne B-s alaplap is (vagy H370), de microatx-ből köszönöm, nem kérek)

Processzor: i7-8700 (K-sat nem akarok, húzni nem fogom)

RAM: G. Skill Aegis 2x8 GB DDR4 3000Mhz (tudom, hogy nem hűtőbordás, de nem igazán izgat, a mostani RAM-om sem az)

VGA: GTX 950 (majd később nagyobbra lesz cserélve)

HDD: WD10EZEX

SSD: Samsung 240 GB (már megvan, sajnos nem M.2-es, de megteszi)

Procihűtő: Be Quiet Pure Rock (Shadow Rock megéri azt a plusz 2 ezret?)

Táp: Be Quiet Pure Power 10 500W

Ház: Coolermaster Masterbox 5, van itthon még egy rakás ventim, ha nem lenne elég az a beépített 2. Belinkelem, mert sokféle van belőle: [link]

Tudom, hogy a ház lehetne jobb is, de ez tetszett, ami szép és letisztult.

Amire használnám: Programozás, videószerkesztés, játék, virtuális gépek futtatása.

Hosszú távra (legalább 5 év) tervezek vele.



2018. júl. 12. 23:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Semmivel sem kisebb.

A venti áttolja a bordákon a levegőt, ami kissé felmelegedve, de még mindig hűvösebb, mint a procit körülvevő vrm (bordák vagy anélkül), így még mindig tudja hűteni azt, mozog a levegő.

Álló hűtőknél a borda alatt a levegő szinte áll, sokkal jobban melegszik.

Egyszer láttam egy tesztet, ami nem csak a procit, hanem a környékét is nézte és a vrm álló hűtőnél több mint 100 fok volt, a proci is messze hűvösebb volt.

(Többek közt ezért is olyan a kialakítása minden gyári hűtőnek, aki vesz egy olcsó lapot, valószínű hűtőből sem költ extrára, így legalább nem sül meg neki pár év alatt a lap)

2018. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
(Attól, hogy egy autó kipufogó gázát mondjuk hőszivattyúval lehűtjük, az autónk teljesítménye nem változik)
2018. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Na jó, azt hiszem, meggyőztél.

Cooler Master G100L lesz a nyertes.

2018. júl. 13. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!