Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás a ram, vagy sem?

Hibás a ram, vagy sem?

Figyelt kérdés
A memtest86 végigment 0 hibával. Viszont bántotta a szemem a 86-os szám. Rákerestem és kiderült, hogy van memtest64 is. Ott viszont megakadt "Memory Lock Fail" hibával. Az aida64 sem tudta stressz tesztelni. Ott az ugrott fel, hogy "Hardware Failure Detected". Minden foglalatban próbáltam. Nem dual-ban, de vele együtt vettem egy másik ugyanilyen ram-ot. Az hibátlan és minden teszt lefut rajta.

2018. júl. 24. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Valami nem stimmel vele, ha másik foglalatban is produkálja a hibát.
2018. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A százalékból következtetve te lehetsz az aki sok hasonló kérdésre válaszol értelmesen. Szerencsére gari cserés a ram, de tartok tőle, hogy ott azt mondják ha visszaviszem, hogy semmi baja. Ők vajon észre fogják venni? Normál használat mellett egyébként nem tűnik fel. Megy simán. Egészen míg el nem indítok egy játékot. Akkor jön a crash. Minden más komponens lett tesztelve és hibátlanok. A Másik, tesztelhető ram-mal tudok játszani is, csak ugye az 1x8. Ezzel lett volna 16gb. Arra esetleg tudnál valamit mondani, hogy mivel fogják szerinted megvizsgálni? Illetve mire hivatkozzak egész pontosan?
2018. júl. 24. 09:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha visszaviszed, valószínűleg kérdés nélkül cserélik. Ha mégis szívóznának, ők is különböző diagnosztikai programokkal fogják tesztelni, mindenkinél más a bevett szokás. Vagy memtest86-ot nyomatnak rá esetleg ők is, vagy a gyári beépített winfosossal tesztelik, ki tudja.

Nyugodtan mondd el, hogy nálad mit produkált, esetleg azt is, hogy a memtest86 elhasalt rajta. Ne hagyd magad elhajtani! Ha egyértelmű, hogy rendellenesen működik a memória, akkor nincs miért aggódnod.

2018. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, számomra egyértelmű. a memtest86 volt ami egyedül végigment rajta. Amúgy PCX-es. Csütörtökön vettem át, péntek este már összeraktam a gépet és kiderült a hiba. Írtam levelet és tegnap annyiban maradtunk, hogy ma beviszem. Leírtam én, hogy mi a gond. Meg el is fogom mondani. Egyébként a memtest64 esetén (nem a 86-nál) érezhetően lassabb is volt.


Direkt azért vettem kingston fury-t, hogy ne legyen ilyen bajom, erre... :/

2018. júl. 24. 10:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy hibás darab nem feltétlenül jellemzi a gyártót, a hyperx családban vannak jó darabok. A mai ramokat a gyártósorokon intenzíven tesztelik, kevés közöttük a gyári hibás, elvétve ki lehet fogni párat.
2018. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!