Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy új pc összerakása előtt...

Egy új pc összerakása előtt állok, aki jártas ebben és ért hozzá, kisegítene a véleményével?

Figyelt kérdés

Lényeg a lényeg, a közel 8 éves gépemet szeretném lecserélni, mert már lassú és nem elég erős a a játékokhoz. Első körben egy legalább 120 gigás SSD-t mindenképp tennék bele. A többit rátok bíznám, gépházam, monitorom, perifériáim vannak, és egy haverom aki az összeszerelést és a rendszer-telepítést vállalja.


Egész pontosan kompetitív MMORPG játékoknál vannak olyan gondjaim, hogy még a szerverre se jutok fel, mert nem sikerül betöltenie a gépemnek a játékokat (CS GO és társai). Illetve maga a rendszer is lassú, ezért lenne szükség az SSD-re, ezen felül egy erős közepes pc-re, amin az elkövetkezendő években el tudnék lenni, mint hobbijátékos.


Amiből össze szeretném pakolni a gépet, az olyan 100, maximum 150 ezer Ft. Nem vagyok túlzottan képben az árakkal vagy hogy Intel/AMD vagy milyen márka a megfelelő erre a célra, kérlek ne toljatok le, hogy ennyiből nem lehet összerakni rendes gépet.


Szóval, szerintetek milyen lehetőségeim vannak?



2018. júl. 26. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Erős-közepes PC-hez inkább gyűjtögess még tényleg. Mármint persze, össze lehet gépet rakni 100k-ból, de új játékok aligha fognak normálisan elfutni rajta.

Gondolkozz el ilyenen inkább olyan 250k-s keretnél.

2018. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Előző: nekem 150 ezerből lett ilyen gépem:

GTX 1060 6GB

i5-4670K

2*8GB DDR3 RAM

150GB SSD

500W tápegység

GIGABYTE-GA-Z87-HD3

2018. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

6GB-os 1060-at te akkor vagy használtan vettél vagy valamikor 2016-ban vehetted, mert most kerül az 110k-ba. A procid utolsó ismert ára 78k.

Alaplap szintén 30k, amit te írsz vagyis volt 2016-ban, a ddr3-as ram ma már kuka, 150 GB ssd-t szintén nem kap 20-25k alatt, ami nem szar.

Talán nem kéne az észt osztani fölöslegesen, mikor nagyon le vagy maradva árak tekintetében.

Ez 150k biztos nem volt, hacsak nem használtan vetted.

2018. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Thermaltake Versa H17 - 9k

Be Quiet System Power 8 400W - 13k

Asrock AB350M - 20k

Ryzen 3 1200 - 26k

1x8gb ddr4 3000 - 26k

408gb SSD Kingston A400 - 26k (HDD-t átrakod a mostaniból)

Gainward GTX1050 2Gb - 47k


Ez 167k PCX-en. Hardverapró oldalon tudsz venni procit és vga-t is olcsóbban újonnan is vagy használtan garival, érdemes lenne ott is szétnézni.

2018. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4!


Köszönöm a válaszod, ez kiindulási alapnak nagyon jó lesz.


#1!


A lényeg nekem, hogy a CS GO problémamentesen és jól elfusson (100 fps környéke, ami már a mostani gépemmel is megvan, csak a valve folyamatosan frissíti a grafikai részeket, újrakreálják a mapokat, természetesen ezeknek nagyobb a gépigénye, így inkább a kifagyásokkal küzdök, mintsem fps vagy felbontás problémákkal), lévén ezen kívül nagyon ritkán játszom főleg régebbi játékokkal (jó öreg Heroes 3 és társai :D).


Persze tisztában vagyok vele, hogy 100 ezer egy bitang videokariért ma már nem tétel, de mégse szeretném két havi fizetésemet elverni gépre...nem mintha nem lenne, ez inkább elvi kérdés. Olvasgattam más kérdéseket ezzel kapcsolatban, de én új játékokkal full grafikán sosem fogom valószínű tolni, a Counter Strike-hoz meg szerencsére nem kell fél millás pc, ami csernobilt leolvasztja.:)) Remélem sikerül kiviteleznem 150 ezer környékéből valahogy...De ment a zöld kéz neked is.

2018. júl. 27. 00:23
 6/6 anonim ***** válasza:
De 150k volt, és a DDR3 RAM nem kuka. :) majd max. 1-2 év múlva. Ne okoskodj feleslegesen.
2018. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!