Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire kockázatos úgy...

Mennyire kockázatos úgy elemet cserélni az alaplapba, úgy hogy közbe a számítógép be van dugva (természetesen ki van kapcsolva)?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem mert nem szeretném a bios beállításokat elveszteni.
2018. júl. 31. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodtan kihúzhatód a hálózatot, a bios beállítások nem vesznek el. Én is a héten cseréltem elemet, de nem az a baj. Hanem a nedves párás levegő Fesz. nélkül nyugodtabban matatsz a gépbe. Nézd meg az egyéb csatlakozásokat is, lehet kh ak is.
2018. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne turkálj áram alatt lévő gépbe, mert bár rád nem veszélyes feszültségek dolgoznak benne, TE veszélyes vagy a gépre nézve, ahogy turkálsz benne áram alatt.
2018. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Nyugodtan kihúzhatód a hálózatot, a bios beállítások nem vesznek el."


Nos ezzel mondasz valamit, lehet igazad van.


A helyzet az hogy 2014-ben vettem a számítógépet újonnan, de csak nyári szünetben, meg a téliben van bekapcsolva. Szóval egész évben olyan 4 hónapot megy csak, a többiben ki van húzva a konektorból. Áprilisba volt újra bekapcsolva. Amikor most újra bedugtam a dátumbeállítás elveszett, de érdekes módon a bios/uefi beállítás meg nem. Aztán megint kihúztam 1 napra, és újra bedugtam és késett az óra több órát, de a bios/uefi beállítás szintén nem veszett el.


Mennyi az esélye hogy nem veszik el a bios beállítás?


Számítógép:

[link]


És benne az alaplap:

[link] /document/c04293944

2018. júl. 31. 19:38
 4/10 A kérdező kommentje:
2018. júl. 31. 19:43
 5/10 Szirty ***** válasza:

Villamos hálózathoz csatlakoztatott gépet ne szerelj semmiképpen, még akkor sem ha ki van kapcsolva.


Ugyanis amikor szerinted ki van kapcsolva akkor valójában nincs, mert a standby +5V ott van az alaplapon amit csak teljes áramtalanítás szüntet meg!

2018. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én se nagyon merném megkockáztatni. Csak örülnék neki ha a bios/uefi beállítás megmaradna.
2018. júl. 31. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Megmarad, a másikba az elem merült le, azert nem volt idő se.. több hónap használat nélkül ne csodálkozz rajta. Ha 2 hetet nem lenne bedugva a laptopod, akkor se lenne baja:)
2018. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

Most nem értem miért féled annyira a BIOS beállításokat, mint ha csak a végítélet jönne el?! :D


Még ha meg is történne, most komolyan olyan nagy dolog, minden lap tartalmát leírni/lefényképezni majd csere után visszaállítani??

Meg amúgy is gondolom olyan sok paramétere nincs megváltoztatva a gyáriról, lévén hogy a brand gépek BIOS -ai olyan brutálisan le van butítva, hogy semmi érdemlegeset nem lehet rajta állítani. Pl OC kizárva.


Minden esetre melegen ajánlott, hogy áram alatt ne nyúlkálj bele!!

2018. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed az elemet, az ugyanaz, mintha resetelted volna a biost. Tehát garantáltan el fognak veszni a beállítások, a bios a gyári alap beállításokra fog állni. Azt írod uefi biosod van. Nos ezekben már van lehetőség a beállítások elmentésére, hogy később visszatölthető legyen és ne kelljen egyenként állítgatni.
2018. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kétesélyes. Legalábbis láttam már arra is példát, hogy áramból kihúzott gép esetén is megmaradtak a beállítások. Egy számtechez jobban értő ismerős magyarázata szerint annyi lehetett a megoldás, hogy gyorsan lett cserélve, és a tápból még érkezett annyi áram, hogy megtartotta a beállításokat, de ez elvileg erősen laptól is függ, hogy kikapcsolt állapotban csak elem tartja vagy másik körön is.
2018. aug. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!