Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kérdésem az hogy a gépem...

KapasG5 kérdése:

A kérdésem az hogy a gépem miért indul újra egyfolytában és miért fagy be egy kisebb programtól? Olvastam fórumokon és ott irják hogy az lga 1151 ddr3 lapok az egy kuka az összes belőle? Lehet ez a baj?

Figyelt kérdés

Konfig

i5 7500

Asus z170 p d3 alaplap (Ez még a ddr3-mas)

Kingston 2×8gb 1866mhz ddr3



A problémák nem rég jelentkeztek szóval szerintem az alaplap az kuka.


2018. júl. 31. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Tap?
2018. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én első hallásra túlmelegedésre vagy tápkihagyásra gondolnék. AIDA 64-el csekkold le a processzor, videókártya hőmérsékletét, lehet hogy csak újra kell pasztáznod valamelyiket.

Az alaplapot hamar észreveszed, pár óra használat után bootolás előtt ki-be kapcsolgatna a géped megállás nélkül, de ezt is lecsekkolhatod, ha belenézel a gépbe, nézd végig az alaplap kondenzátorait, ha valamelyik felpúposodott, akkor meg is van a hiba.

2018. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

# 2


A kérdező arra gondolt hogy a 6-7. generációnak ddr4-es memóriakezelése van, azonban még az elején gyárottak pár ddr3-as "kókány" lapot, és bárhol ha utánanézel senki sem javasolja ennek a használatát.


Amúgy lehet ez a baj, de nem 100%.

Én semmiképp sem maradnék ezen a lapon amúgy.

2018. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezeket ddr 3as lapokat alacsony feszültségen működő ramokkal kell használni állítólag és akkor nincs velük gond, mondjuk ez memória szempontjából eléggé lekorlátozza a lehetőségeket szerintem.
2018. aug. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szóval újabb észrevétel kivetem a videókártyát és most meg jó, lehet hogy a videó kártya ment tönkre ? Mert amikor visszaraktam akkor elkezdett megint bekapcsolás után kifagyni egy olyan 10 - 15 perc után teljesen a rendszer kifagy. És újra indítás esetén csak akkor lehet újra índítani ha áramtalanítom az egész gépet.Akkor még sem az alaplapnak van baja ?


A videókártya egy gtx1050ti

2018. aug. 1. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!