Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tamogatja a gepem a ddr3as...

Tamogatja a gepem a ddr3as memoriakat (foto linkelve)?

Figyelt kérdés
Eddig 2db ddr2es 1gbos ram volt benne szeretnem fejleszteni es 2db 4gbos ddr3at beletenni. Ez lehetseges? Eddig a sarga slotokban voltak a ramok, most tegyem a feketebe, vagy miert van ket kulon szinem? Koszi a valaszokat!

2018. aug. 2. 12:10
1 2 3 4 5
 31/44 MGéza ***** válasza:
Elég, illetve ha többet szánsz rá, akkor akár több is megéri szerintem.
2018. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
A többet úgy érted, hogy 4 gigás, igaz?
2018. aug. 2. 22:15
 33/44 MGéza ***** válasza:
Nem. Slotonként 2Gb-t támogat a lap, érdemes a 2X1Gb-t kivenni és mind a négybe ramot rakni.
2018. aug. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
Es azt siman lehet? Masmilyen szinuek a slotjaim, meg hallottam, h parbq is kell rakni, azt hittem csak ugy erdemes..
2018. aug. 3. 15:50
 35/44 A kérdező kommentje:
Azt nem ertem annal a hirdetesnel, amit linkeltem, h irja h nezzuk meg a sorozatszam alapjan, h jo-e a laphoz, de azt hogy lehet ellenorizni ennyibol? En semmit nem talaltam arra, h a p5k se jo-e a kvr.. sorozatszamu kingston ramhoz
2018. aug. 3. 16:16
 36/44 A kérdező kommentje:
Mostmar jo, mert egyre tobb mindent nem ertek :D olvastam h van olyan memoria, ami kit-es, ami tamogatja, h dual channelben legyenek. Honnan tudom, h ezek azok-e, hogy az alaplapom tamogatja e a dual channelt? Akkor ket ram lesz parban? A keprol a ket-ket kingston ram, ugye van 4db kvr800d2n6/2g (asszem) sorozatszamu ram, egymas melle teve, azok nyomni fogjak egyutt, parban a dual channelt, vagy hogy kell ezt elkepzelni?
2018. aug. 3. 16:52
 37/44 MGéza ***** válasza:

Ha egy ram kitben van akkor az azt jelenti hogy úgy adták el, hogy előtte tesztelték hogy képesek együtt is működni, de ez nem azt jelenti, hogy más ramokkal nem képes, de a másikkal amit mellé adtak biztosan. Itt találod a manualokat, megvan a dual channel konfig is hogy melyik slotokban, mikor működik, Pk5 user manualt töltsd le:

[link]

Elképzelhető hogy egy ram nincs a listán, de attól még simán megy vele a lap. Egy gyártó nem minden rammal szokta tesztelni az alaplapjait.

2018. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 Dongaben ***** válasza:

Pontosan, ahogy az előttem szóló írta...

A tervezett RAM mennyiséghez a Win 7, 64 bites verziót ajánlanám. A háttérben futó rendszer alkalmazások egy részét le tudod tiltani, így több erőforrás marad a hasznos dolgokra. De ez, majd később lesz érdekes, amikor már hardveresen egyben lesz a géped...

2018. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Na, most nekikezdtem, mert sok dolgom volt, letöltöttem az user manualt. Megint nem értek sok mindent :D. Ebbe az User Manualba, a p5k-hoz, azt írja, hogy 800mhz-es ddr2-es ram esetében nem is lehet 1gb-nál többet belerakni, ez igaz? Továbbá eddig volt benne 2 db 1gb-os 800-as kingmax (kldd48f-b8kb5) és ezt pld. nem is sorolja fel a típusoknál. Szóval most 2 kérdés fogalmazódott meg bennem: Ha 800 mhz-est érdemes vennem (egyébként azt érdemes, 667-nél már felsorol 2gbosat is), akkor olyanból tényleg csak 4x1gb a max, ami benne lehet a gépben? Ez esetben, ezeket a kingmax ramokat érdemes kiegészíteni, vagy ezek lehet, hogy eddig nem is voltak kompatibilisek, és nem mentek dual channelben? Köszi a válaszokat!
2018. aug. 18. 12:09
 40/44 MGéza ***** válasza:
Nem hiszem. Inkább az van, hogy a manuál megírásakor nem állt rendelkezésre tesztelhető 800Mhz-s 2Gb -os modul. Az hogy nem tesztelték nem jelent semmit, ahogy írod, a jelenlegi ramjaid sincsenek a támogatási listán.
2018. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!