Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tamogatja a gepem a ddr3as...

Tamogatja a gepem a ddr3as memoriakat (foto linkelve)?

Figyelt kérdés
Eddig 2db ddr2es 1gbos ram volt benne szeretnem fejleszteni es 2db 4gbos ddr3at beletenni. Ez lehetseges? Eddig a sarga slotokban voltak a ramok, most tegyem a feketebe, vagy miert van ket kulon szinem? Koszi a valaszokat!

2018. aug. 2. 12:10
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
Igen, csak akkor nem tudom megint mi legyen :D. Mert akkor nem tudom leellenőrizni, hogy jó-e az, amit veszek, egyáltalán nincs is 2gigás, 800mhzes tesztelve. Kockáztassam meg, hogy veszek valamit? Van 2 db kingston 800mhz-es 2 gigás, meg 2db elixir 800 mhzes 2 gigás, az utóbbi márka egyáltalán nem is volt említve a manuálba. Ezekkel érdemes megpróbálkozni? Ez nem gond, hogy két-két más márkájú, menni fog dual channelben?
2018. aug. 19. 12:01
 42/44 A kérdező kommentje:

Na, vettem végül más, de 800mhzes ramokat, 2 azonos márkát és 1-1 kingmaxet, csrt. A gép érezhetően gyorsabb lett, de a HDD megint megszólalt 1x ezzel az említett újratöltéssel. Szoktam fb-on játszani egy miniclipes flash játékot, aközben elég lassú, de most még a 64bites win7 van rajta. Nézegettem, hogy hol lehet ellenőrizni, hogy dual channelben megy-e, aszerint abba megy, mert 128bitet ír ki. Viszont emellett láttam az órajel értékét, és csak 667mhzet ír, lehet, hogy nem 800as a két db (sajnos nem jegyeztem meg milyen márkájú) azonos ram? Kérdeztem tőle, de nem tudtuk valahogy leolvasni, mondta, hogy az is 800as. [link]


A másik amit észrevettem:


A GPUnál miért ír teljesen mást a memóriára? Itt mintha nem dual channelben menne, meg hogy érti itt a ddr3-at?


[link]


Köszi, ha tudtok valamibe ötletet adni, felpontozok minden jó ötletet! :)

2018. aug. 23. 00:33
 43/44 MGéza ***** válasza:

Rendszerramra: BIOS-ba nézz bele, tedd a beállításokat autóra. AIDA64 kéne neked, riport a rendszerről, kiírja a memóriák pontos típusát, annak alapján a neten ki tudod keresni hogy milyen beállításokkal tudod az adott frekvencián használni(V, Cl érték).

A videokártyának saját fedélzeti memó.riája van, a rendszerram nincs rá kihatással. Ott bőven van olyan, hogy quad channel memóriavezérlés, akár régebbi típusoknál is, az ilyen egykor csúcskategóriásnál számító kártyáknál nem ritka dolog, azért mutat 256bitet, mivel 4X64 bit lesz a sávszélesség.

2018. aug. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Vegyél SSD-t! Legalább rakd be a jelenlegi mellé és akkor az legyen a C: meghajtó és azon legyen a Windows és a telepített programok. Egy 128GB-os már elég és fillérekért meg lehet venni széplassan (10 ezer forintért, hogy egész pontos legyek).
2018. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!