Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért történik ez a Macbookommal?

Mért történik ez a Macbookommal?

Figyelt kérdés

Most újra telepítettem, mert a system fileok annyira megnőttek, hogy kb 100gbot elfoglaltak a 128ból.


Most hogy újra telepítettem mindent beállítottam megnéztem, hogy mennyit foglal el. 14.49GB, ami normálisnak tűnik.


Elmentem 1 órára a géptől és amikor vissza értem már 14.51 volt és most ahogy írom ezt már 14.53gb


Ez mitől van? Hogyan lehet megakadályozni, hogy megint elfoglalják a system fileok az ssd nagy részét?


Semmit sem töltöttem le, vagy mentettem el. Nem nézegettem weboldalakat és nem mentettem el jelszavakat a weboldalakon. Nem jelentkeztem be a Mac emailbe, szóval az sem lehet...


Meg ha valamilyen applikációt letöltöttem volna sem system fileként mutatkozna meg.



2018. aug. 20. 14:05
 1/8 anonim válasza:

esetleg a frissités ?

vagy vlami virus ?

2018. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Online ugy lattam hogy rengeteg macbook felhasznalóval van így, hogy az OS fileok egyre nagyobb helyet foglalnak el... Nem hiszem, hogy vírus lenne, mert újra telepítettem a gépet es minimális szinten most is folytatódik.


Az új os feltelepítése sem, mert minden frissitest megcsináltam és semmit sem töltöttem le. Meg persze hoszabb használat után is továbbra nőtt.

2018. aug. 23. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez az úgynevezett gyorsítótár, ami arra való, hogy elmenti egy adott alkalmazás vagy weboldal adatait, hogy később gyorsabban töltődjenek be, és sokkal inkább csak idegesítő, mint hasznos. Emellett sajnos nem kikerülhető. Nekem például az iPhone-omon egyszer 12(!)GB-ot foglalt a rendszer a 16-ból, a kibekúrt gyorsítótár miatt. Ráadásul külön sem Mac-en, sem Windows-on, sem iOS-en nem lehet törölni újratelepítés nélkül, az egyetlen ismertebb oprendszer az Android, ahol adott ez a lehetőség. Nem tudsz ezzel mit csinálni, ez van.
2018. aug. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Grandperspective appot szedd le és nézd meg, mi foglal sokat. Egyébként nem lehet, hogy time machine mentésed van a vinyón? Vagy esetleg ios backupok?


Honnan telepítettél újra?

2018. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs timemachine.
2018. aug. 30. 13:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, mostmár értelek, a 100/128 az ujratelepites elotti allapot volt. Az, hogy fogy a tarhelyed, normalis, a bongeszok is cachelnek, a rendszer is, sot, ujratelepites utan indexel is. Kapcsold ki-be a geped es nezd meg, mennyi helyed van elotte es utana.



Egyebkent a 100gb-ra hizo rendszer az kb lehetetlen dolog, oda bizony nem csak a rendszer kerult.

2018. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6# Pont ezért tettem ki a kérdést. Elvileg ez egy gyakori probléma a maceknél, de nem találtam a netem más megoldást az újra telepítésen kívül.


Meg nagyon normális magyarázatot sem.


A böngésző előzények és a cookiek nem okoznak ennyit :D Meg ilyenek.

2018. aug. 30. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyakori probléma? Sosem volt még ilyenem. Nem böngésző előzményekről írtam, hanem cache.
2018. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!