Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gyári hűtő elég egy i5-4440-...

Bl10 kérdése:

A gyári hűtő elég egy i5-4440-hez?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy gyári rézmagos (gondolom) hűtő van a fent említett proci mellé. A körülmények rosszak: egy nagyon olcsó, igencsak porosodó házban van, a tápot felülre kellett illeszteni így még az is ellátja az alaplapot meleggel. A nagy nyári melegben a procinak annyi segítsége van, hogy egy szintén olcsó 8cm-es rendszerhűtő segít kivezetni a meleget.
2018. aug. 22. 18:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá szeretnék tenni, hogy nekem ez van jelenleg és így folyton újraindul. Néztem, és a processzor max terhelésen elérheti akár a 83C fokot is. Jelenleg csak azt szeretném megtudni hogy csak én raktam rá rosszul, vagy alapból gyenge a hűtő.
2018. aug. 22. 18:34
 2/5 Belchior ***** válasza:
Gyári hűtők nem rosszak, de maximum terhelésnél hosszabb távon érdemes lecserélni vmi hatékonyabbra. A Cooler Master hűtők elég jók, de még számtalan lehetőség van persze.
2018. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Túlmelegedés miatt nem szoktak újra indulni a gépek, inkább csak lekapcsolnak és ennyi.

De azért nézegesd át a hűtőt, mozgasd meg, és ha picit lötyög akkor rosszul van fent. Esetleg takarítás, vagy silány minőségű paszta használatakor is melegedhet.

2018. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem döcög, Sőt akár fel is tudnám emelni az egész gépet a hűtőt emelne. De érdekes, hogy akkor indul úrja, amikor igényes játékot futtatok (pl.: Nedd for speed Payback). Utána úgy gonoltam, hogy elindítom az MSI Afterburner-t és mutatott már 83C fokot is. Egyébként ez korábban is előfordult, akkor úgy döntöttem, hogy kicserélem a pasztát és portalanítom a hűtőt, de jelentkezett a tünet utána is. Jelenleg kb. 3000Ft-ba gondoltam toronyhűtőre.
2018. aug. 22. 23:04
 5/5 Belchior ***** válasza:
Annál picit több kéne, kb 6600-ért van Cooler Master Hyper TX3 EVO. Persze most vki majd írja, hogy régi konstrukció, meg műanyag lábak, de ettől függetlenül minőségi és teszi, amit kell.
2018. aug. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!