Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A NAS megoldás erre, és ha...

A NAS megoldás erre, és ha igen milyen, és kell-e még valami hozzá?

Figyelt kérdés
Mint tudjátok az Apple a TimeCapsule-t már nem forgalmazza és valami hasonl megoldás kéne helyette. Synology NAS-ra gondoltam, de nem vagyok teljesen tisztában vele, hogy megfelelő lesz-e? A régi TimeCapsule egy rejtett wi-fit csinált és ezért engedték cégen belül, mert az ottani rendszergazták háklisak az ilyesmire. Mármost a NAS önmagában elég, vagy kell hozzá egy router is? És tudom használni úgy, hogy csak belső rejtett hálózatom legyen? Nem szeretném azt a megoldást, hogy az interneten kersesztül bárhonnan elérhessem, nekem nem arra kell, sőt ezt a rendszergazdák nem engednék! Mi a megoldás?

2018. szept. 18. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A NAS egy kis számítógép, ethernet kábelt dughatsz bele, de alapjáraton nincs (vagyis inkább nagyon ritka) benne se modem, se router.
2018. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Timecapsule egy vezetéknélküli routerrel egybeépített NAS volt.


"Synology NAS-ra gondoltam, de nem vagyok teljesen tisztában vele, hogy megfelelő lesz-e?"

A Synology NAS sok féle csatlakozási módot ismer - akár tud meglevő hálózathoz csatlakozni (akár nem szórt SSID-jűre is), akár tud létrehozni ad-hoc hálózatot is:

[link]


"Nem szeretném azt a megoldást, hogy az interneten kersesztül bárhonnan elérhessem, nekem nem arra kell"

Akkor mire kell?

A rendszergazdák nem hiába "háklisak az ilyesmire", ők szeretik tudni mi folyik a hálózaton belül, hisz a cég infrastruktúrájának integritása az ő felelősségük, egy esetleges ismeretlen eszközből származó vírusfertőzés, hálózati támadás a céget veszélyeztetheti. Ha kiderül,hogy Te vagy érte a felelős, akkor Téged vesznek elő.

2018. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
egy belső saját cloud-ot akarok egy TimeCapsule-t helyettesítő dolgot, saját wifit, de csak közvetlen eléréssel, nem kell a cégen kívülről elérni
2018. szept. 19. 11:05
 4/4 A kérdező kommentje:
a drótnélküliség, az aurtomatizmus a lényeg és mellesleg egy gyors wif az előzőektől függetlenül
2018. szept. 19. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!