Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tároljam biztonságban a...

Hol tároljam biztonságban a zenéket filmeket képeket hosszútávon? Mi a jövő megoldása?

Figyelt kérdés

Ezt írták egy kommentbe:

A HDD-vel csak az a gond, hogy ha akármilyen hiba keletkezik, mondjuk egy zárlat vagy esetleg villámcsapás, akkor búcsút mondhatsz az adataidnak, még csillagászati öszsegért sem fogják tudni helyreállítani. Arról nem is beszélve, hogy a HDD-ben forgóalkatrész van, ami miatt folyamatosan fogy az élettartama. Én még olyan HDD-t nem láttam ami 10 évet kibírt volna és azóta is hibátlanul működne, CD-m viszont van olyan ami 20 éve lett kiírva és azóta is tökéletesen beolvasható róla minden adat. Azért ezen érdemes elgondolkodni szerintem. A RAID-el is az a gond, hogy ha beüt egy zárlat, akkor mehetnek a kukába ugyanúgy mint szimpla HDD, az optikai lemezek viszont szinte mindent túlélnek és a vírusktól is 100% védelmet adnak, mivel egy optikai lemez soha sem lehet vírusos, mivel az adatok bele vannak égetve, így nincs ami azt felülírhatná, fizikailag lehetetlen.


Én ezt írtam neki vissza, de még nem válaszolt:

Akkor szerinted mit vegyek, nagyon sok zene film tárolásnak?


Muszáj tárolnom őket, mert mindegyik filmem nincs fent már ncore-n, zene meg már nincs fent youtube-n.


16 ezerért van egy külső hdd, szerinted ne vegyem meg?


Én csak akkor használom a külső hdd-t ha rakok rá adatot, mert a belsőre hdd-re teszem rá hogy onnan nézek filmet.


Pendrive, ssd mennyire biztonságos?


Vagy vegyek inkább 10 db CD-t és 10 db DVD-t? és csak 2000 Ft-ot kell csak füzesek.


Felhőbe nem bízok feltörik, csökken a tárhely, le törli a filmeket, ezt már olvastam itt gyakorin ezt tette a Google Drive.


Hova mentsem kedvenc zenéimet filmjeimet hosszú távra biztonságosan?


Azt ne mondjátok hogy felesleges tárolni stb hülyeséget, köszi.

Youtube-n kerestem a kedvenc zenémet de nem találtam, be raktam a lemezt és tudtam hallgatni.



2018. okt. 9. 16:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én HDD-t mondanám. Ha nincs folyamatosan a számítógépben, csak akkor mikor adatot kell rá másolni vagy olvasni róla, akkor az élettartama több évtized. Nekem van 20+ éves HDD-m (igaz gépem már nincs hozzá amihez tudom csatlakoztatni), még mindig tökéletes állapotban van, lévén hogy mindig is adatmentésre volt használva, pár 10 órát ment összesen. Néha viszont nem árt (mondjuk évente) formázni majd újra felmásolni az adatokat, mert állásában csökken a domain-ek a mágnesezettsége, 10 év után lehet hogy semmi adatot nem tudnánk kiolvasni belőlük, mert azok "eltűnnek" addigra.
2018. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

SSD, SD kárgyát is biztonságosnak mondtátok.

Akkor pendrive nem biztonságos?

CD, DVD, Blu-Ray lemezek se biztonságossak?

2018. okt. 9. 22:02
 13/16 anonim ***** válasza:
42%
Lyuk kártyán, tűzálló farraday kalitkában egy atombunkerben geostacionárius űrpályára állítva. Az még a föld pusztulását is túléli.
2018. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"SSD, SD kárgyát is biztonságosnak mondtátok.

Akkor pendrive nem biztonságos?"

Ezek ugyanezen az elven működő NAND kapukból felépített, nem felejtő szilárdtest flash memóriák. Ezeknél az írás a fő élettartam-rövidítő tényező ezres/tízezres/százezres nagyságrendről beszélünk (technológiától függően): [link]


De a legnagyobb probléma az ára - lásd az előző hozzászólásom.


"CD, DVD, Blu-Ray lemezek se biztonságossak?"

Semmi sem tart örökké.

Ezeknél is az ár a fő hátrány - lásd az előző hozzászólásom.

2018. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szerinted hány évig lesz jó?

TDK CD és DVD lemezem

Maxell DVD lemezem


2011-2017-be írt lemezeim

2018. okt. 9. 22:36
 16/16 anonim ***** válasza:

A franc tudja.

Hasraütésre 0-tól 10-20 évig.


Ezért kell több példányban tárolni, illetve időnként ellenőrizni az adathordozók integritását és hiba esetén egy ép adathordozóról új adathordozóra másolatot csinálni.

2018. okt. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!