Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben különbözik a számítógép...

Miben különbözik a számítógép viselkedése ha 2,4 vagy 8 giga ram van benne?

Figyelt kérdés
Mi a legészrevehetőbb eltérés, amit egy laikus számítógép felhasználó észre tud venni?
2018. okt. 19. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:

2GB RAM semmire nem elég manapság, 4GB szintén, 8GB-RAM-mal nem lesz lassú a gép, lesz elegendő hely több programot futtatni egymás mellett, több lapfület megnyitni minden gond nélkül a böngészőben, akár 20 lapfület megnyitni egyszerre, e mellett párhuzamosan futtathatsz több programot anélkül hogy lassú lenne a gép.



Önmagában nem elég a 8GB RAM, jó CPU és grafikus kártya is kell.



A memória RAM abban segít, hogy minél több program futhasson egyszerre a gépen egy időben, párhuzamosan.

2018. okt. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. okt. 20. 00:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél több RAM van egy gépben, annál gyorsabb. Azért én részben nem értek egyet az #1-es válaszolóval abban , hogy a 2 és 4 GB RAM nem elég. Szerintem ez attól függ, hogy mire használod. Irodai programokhoz, netezésre, filmnézésre, programozásra tökéletesen alkalmas 2 GB. Ezt főleg onnan tudom, hogy mindkét gépemben(laptop, PC) ennyi memória van. Újabb(2017-18) játékok játszására tényleg nem alkalmas a 2,4 GB RAM. Viszont ennél régebbi játékokra alkalmas(bár ez függ a processzortól, és a videókártyától,és a játék grafikai beállításaitól). Szóval, ha nem használod játékra, vagy grafikai munkára, akkor elég a 2, 4 GB RAM is.
2018. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A legegyszerűbb amivel tudom neked ezt szemléltetni, hogy jelenleg csak a böngészőm 7 megynitott lappal 800mb ram-ot használ, ha én emellé elszeretnék indítani egy játékot vagy akár egy 4k filmet akkor kelleni fog még.
2018. okt. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
69%

Szerintem egy bizonyos mennyiség fölött az átlagelhasználó nem vesz észre különbséget.

A mai húzós DDR4 árakat ismerve, ha van egy meghatározott keret, amit nem léthetek túl, inkább választom a 4 GB RAM + SSD kombót, mint a 8 GB RAM -ot magában. Előbbit sokkal jobban észreveszi a felhasználó, hogy ér is valamit.

2018. okt. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 20. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!