Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átlagosan 75 fok üzemi GPU...

Átlagosan 75 fok üzemi GPU hőmérséklet játék közben megterhelő egy RX580-nak?

Figyelt kérdés
Állítólag hosszútávon csökkenti az élettartalmat. Nem tudom a gyártó mit mond, mert a teszteken 80fokról beszélnek a szaklapok ezek szerint ne foglalkozzak vele vagy kezdjek el gondolkozni hűtési opciókon. Leszedett gépházoldallal és plusz egy szoba ventivel se tudom jobban lecsökkenteni jobban. Válaszokat köszönöm.
2018. okt. 31. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

A gépház oldalát tedd vissza. Egy számítógép házat áramlástani szempontból alaposan meg szoktak tervezni, ha nem valami olcsó szemét. Alaposan megtervezik, hol mennyi levegőt kell ki és beengedni. Ezen már csak rontani lehet.


A kártya hőmérséklete pedig simán tűrhető.

2018. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem gtx1080-om van 70-72 fok 100%-os terhelésen.

80 alatt nem lehet baja elvileg egy kártyának sem.

2018. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A 75 fok jó egy ekkora kártyánál.
2018. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mostani grafikai processzoroknál nincs baj, ha stabil 80-82°C alatt van a hőmérsékletük.
2018. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

akkor lehet kollégám ültette bele a fülembe a darazsat... azt mondta ő 5 noctuat használ a gépébe és a haverját már a 60 fok is zavarja :)


na jó, akkor ez a 75-76 nem gáz.. csak azért régen régebben nem ilyenek voltak a kártyák

2018. nov. 1. 09:40
 6/10 A kérdező kommentje:

végeredmény akit érdekel:


a noctua ventit a front oldalra szereltem hátul szabadon hagytam a házon egy bővítő panelt így ott ki tud áramlani a levegő.. az msi afterburner programmal felpörgettem a ventit.. kicsit hangosabb de fixen 60-63 fok között mozog a hőmérséklet... így már elégséges az üzemi hőmérséklet!

2018. nov. 4. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, személyes preferencia. Én inkább kicsit halkabbra veszem, viszont kicsit jobban "forr", de nálam sokat számít az, hogy ne duruzsoljon, amikor E-sport kategóriájú játékkal játszok.
2018. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
persze azért egy fülessel nem hallani, negyed hangerőn.. csak ha leveszem akkor érzem, hogy ez pörög bizony
2018. nov. 5. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy állítsd be, hogy a lehető leghalkabb legyen. Kit érdekel, hogy minden hőmérsékleten megy? Azért vesz az ember 5000Ft-os ventit a gépéve, hogy halk legyen.


Én úgy csinálnám meg a profilt, hogy fél óra Furmark alatt megálljon 75-76C környékén.


Ha kísérletező kedvedben vagy, akkor még alulfeszeléssel is próbálkozhatsz, az dobhat -5-10C-ot is a hőmérsékleten, ha szerencséd van.

2018. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi az ötletet
2018. nov. 19. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!