Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 8700K normális ez a hőmérsé...

I7 8700K normális ez a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Van egy i7 8700K-m, egy Cooler Master Hyper 212-es EVO hűtőmmel, valamint elől a házban van két 12cm-es meg még a proci hűtő mögött hátúl egy 10 Cm-es ventillátor. Az alap Cooler Master pasztával kentem be, de alapjáraton 31-35 fok között ugrál másodpercenként, de az Aida System Stability tesztje alatt 67-68 fokra is felmegy. Normális ez, vagy én rontottam el valamint? A hűtőt rendesen raktam fel. Előre is köszi!

2018. szept. 5. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

amilyen gyenge minőségű a kupak alatti hővezető anyag, teljesen normális.

90 fok alatt nincs gond.

2018. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, csak mert egy ismerősömnek egy i5 7500-a van neki stabilabban tartja a 30-at és terhelés alatt 46 fokra ment fel egy kicsit gyengébb hűttővel. Akkor lehet a teljesítmény különbség miatt? Meg ugye, én hosszú távon játszani szeretnék nem fogom ezzel "tönkretenni"?
2018. szept. 5. 21:45
 3/11 szántóvető ***** válasza:
most erre mit lehet mondani?a százezres procidra tettél egy tízezres hűtőt.ha ennyi a hőfok akkor ennyi,ennél kevesebb nem lesz.dark rock4,cryorig r1 ultimate,én ilyesmiket választottam volna a helyedben.
2018. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, hála az IHS alatti takonynak. Tehetsz rá bármit, amíg a trutyi nem lesz cserélve, addig jobb nem lesz.


Egy 7600-at meg kár egy 8700-hoz hasonlítani, közük nincs egymáshoz.

2018. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs állandó munkahelyem, melóztam és úgy raktam össze a gépet. Suli idő alatt hétvégén vagyok 10 órában, majd később veszek rá, csak egy egyszerű kérdést tettem fel. Nem kell személyeskedni.
2018. szept. 5. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Az alap hőmérséklet szerintem abszolút stimmel. Nem várható el a szobahőmérsékleten való üzemelés úgy, hogy a proci inaktív állapotában is eleve szobahőmérsékletű (25 fok körül, nyáron több). A terhelés alatti hőmérséklet sem vészes, de tényleg lehet az alacsonyabb. Nekem olyan max 46 fok körül alakult, bár nincs is egy erőgépem (G4400 pls).
2018. szept. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A hűtő 150 W TDP-ig hatékony:

[link]

a proci 95 W-os TDP-vel rendelkezik:

[link]

egy nagyobb (130 W) TDP-jű procit terhelten 57 °C-ra hűt le:

[link]


Mint az előzőek is utaltak rá: a CPU chip és a "belső hőelosztó" (IHS: Internal Heat Spreader) között vastag hővezető (TIM: Thermal interface material: [link] ) van:

[link]


Éppen ezért bátor barkácsolásra hajlamos emberek eltávolítják a CPU áramköri lapkájára ragasztott IHS-t és kicserélik a hővezető pasztát valamilyen vékonyabbra:

[link]

ezt a folyamatot nevezik "delidelésnek".

Így a chipről hatékonyabban távozna a hő az IHS-re, tovább a hűtőre, jobban hűtve azt, ezáltal alacsonyabb hőmérséklet lehetne mérhető:

[link]

2018. szept. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a "67-68 fok" messze van a maximális 100 °C-nál (lásd a belinkelt adatlapon a TJUNCTION értékét), úgyhogy normális.
2018. szept. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Gábor_79 ***** válasza:
Ez a szorzózármentes processzor képes átlépni a TDP keretet. Még azt kellett észrevennen, mindamellett ami már elhangzott, hogy agresszívebben "szabályozzák" az órajelet. Jobban elengedik a hőfokokat a tartományon belül. Laptopoknál fejlesztették; gondolom alkalmazták a tanultakat.
2018. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Nem tervezem húzkodni, csak jó áron jutottam hozzá.
2018. szept. 6. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!