Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a típusneve azoknak az...

Mi a típusneve azoknak az alaplapoknak amikbe több videókártyát is bele lehet rakni? régi géphez kell régi videókártyákkal, sok monitoros üzemmódhoz, nagyméretű excell s egyéb editorkezeléshez, nem bányászásra vagy grafikához

Figyelt kérdés
2018. nov. 2. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Standard pci-e csatlakozót használ minden videokártya ~15 éve, amelyik alaplapon egynél több pci-e csatlakozó van abba belerakhatsz egynél több kártyát. Mennyire régi a régi?
2018. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mivel a videokártya IS meg lenne vásárolva, inkább azt írom le, mi a követelmény.

Az alap az, hogy volt egy laptop 2 magos 1.7GHz

1380*800-as felbontású.

Van rajta HDMI és USB 3 kimenet.

Vettem egy ilyent:

[link]

és egy ilyent:

[link]

és jobbra balra mellétettem egy-egy kockamonitort.

De nem tudta azt a felbontást, amit tudott volna, csak kisebbet, pedig azt akartam volna h kétoldalra ugyanakkora függőleges felbontás mellett annyival nőjön a vízszintes amekkorát a monitor képaránya enged.

ráadásul maga a gép is lassabb lett.

Azt tudom, hogy ezt az USB-s monitor vezérlés okozta, mert az a processzort terhelte.

Mikor itt érdeklődtem, mi a megoldás, elszörnyedtek, hogy USB-t használok erre, mondván, micsoda viselkedés ez.

Főleg hogy 5 monitoros álmaim vannak.

Azt javasolták, hogy ha tényleg csak editorhoz kell, s nem fullhd-k-hoz hanem régi kockamonitorokhoz, akkor vegyek szinte a legolcsóbb ősrégi videokártyákat az USB3-VGA konverter helyett s olyan alaplapot ami ezeket összefogja.

Most már persze 6 monitoros elképzelésem is van, 3 db, 2 sorban.

Na ehhez milyen videókártya jó, s milyen alaplapokra keressek rá?


Még az is felmerült bennem, hogy nem jobb e ha 6 monitoros alaplapok helyett 6 db sima alaplapot szerzek s valami programmal routeren keresztül belső nettel használom monitornak a többi gépet monitorostul. kiterjesztve? Még az is lehet hogy ebben az esetben videokártya se kell, elég az alaplapok integrált videokártyája, hisz csak 1 monitort hajtanának meg, esetleg kettőt, ha erre alkalmasak.

Csak annyi a követelmény, hogy a win7 lagolás nélkül fusson.

Persze itt felmerül, hogy ezeknek kell akkor külön táp, hdd, a több videókártáy rendszerhez pedig az nem kell.

Keresem az optimumot.

Lehetséges hogy pl. 2 géppel lenne az gépenként 3-3 videókártya?

Azt nem tudom, olyan lehetséges e hogy a gépnek az integrált videókártyáját is használni egy monitorhoz és 2 dedikáltat is?

2018. nov. 2. 16:31
 3/8 A kérdező kommentje:

Most rákerestem a vetrán, rengeteg olyan van amit 1 Ft-ért se kell senkinek:

[link]

s maga a tulaj is azért rakta fel, hogy valaki postaköltség megtérítéséért megvegye majd adjon neki egy pozitív értékelés.

Van köztük persze hibás illetve nagyon elavult, de lehet van olyan ami erre alkalmas lenne lényegében 500 Ft postaköltség kifizetéséért?

2018. nov. 2. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokkal több a változó mint hogy hány kártyát tudsz rádugni az alaplapra. Integrált gpu teljesen kizárt, a maximális felbontást hat monitorral igen-igen valószínű hogy túlléped.

A jelkonvertálással csak megszivatod magad, pláne ha 6 monitorral akarod eljátszani, szinte teljesen garantált hogy nem fog mindegyik normálisan működni - ma már 20 ezer körül van meglepően használható 22-24" 1080p monitor, több értelme van ebből venni kettőt-hármat, a munkaterület legalább akkora lenne, sokkal jobb képminőséggel és modern csatlakozókkal.

A másik gond, ha több kártyát akarsz használni azzal növeled a fogyasztást ami egy alacsony minőségű tápnál(és\vagy régi lapnál) nagyon rövid életűvé teheti a projektet, nem beszélve arról hogy sokszorosára nő a hibalehetőségek száma.

Honnan szerzel több, ugyanolyan, régi kártyát? Technikailag nincs akadálya annak hogy random típusokat egymás mellé rakj, gyakorlatilag viszont garantáltak a driveres problémák eltérő típusoknál.

De leírom megint, a videokártya pci-e foglalatot kér, ezekből legalább 2 szokott lenni, atx méretű lapokon 6-8. Nincs "típusneve", mert minden bővítőkártya pci-e foglalatot használ már elég régóta, azt is kérdezhetnéd hogy melyik autónak van kereke. Régebben csinált az amd direkt eyefinity hez kártyákat, úgy rémlik azokból volt olyan ami 6, talán 8 kimenetet is kapott, de felső kategóriás kártyák voltak ezek(~rohadt sokat fogyasztanak), hurka táppal esélytelen.

2018. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kell egy PCIe csatis lap, ami fogad egy olyan procit, ami kiszolgál egy ilyen kártyát

[link]

Ez meg telerajzol neked 6 monitort. Ok, újonnan drága, de hátha találsz használtan.

2018. nov. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha csak nagy méretben akarod az Excelt meg hasonlókat, miért nem meszelsz le simán egy falat és használsz projektort? Ahhoz elvileg egy kártya elég lenne és a képed sem lenne osztott a monitorkeretek miatt nem?
2018. nov. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom közelről szemcsés lesz ha meg messziről nézem ugyanaz. vagy milyen projektort ajánlasz?
2018. nov. 3. 03:33
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]


ez mi?

van rajta hdmi, de videokártyának elég karcsú.

2018. nov. 3. 03:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!