Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy SSDt. A gépemben...

Tgabor1986 kérdése:

Vettem egy SSDt. A gépemben van egy vinyó, amire fel van telepítve a win7. Felraknám egy új win7-et az ssd-re, úgy hogy a hddn megmaradnak az adatok. A hddn a windows, és a ProgramFiles könyvtárat szeretném levakarni. Hogyan lehet ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Régebbi gépeken volt olyan,ha több oprenszer volt feltelepítve háttértárolóra,akkor bootolás előtt megjelent egy indítómenü,hogy melyik oprendszer válassza 30 másodpercig.Ezt is szeretném elkerülni

#HDD #SSD #Windows telepítés #hdd-ssd összehangolás
2018. nov. 13. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Eloszor is csinalj mentest valami kulso eszkozre. A programok beallitasait szinkronizald fel valami felhobe, amelyiket csak lehet (mozilla-nak van sajatja pl., chrome google fiokkal bejelentkezve automatikusan ment mindent, stb.)


Vedd ki a HDD-t, es telepitsd fel a rendszert az SSD-re. Amikor minden mukodik, kosd vissza a HDD-t, figyelj ra hogy melyikrol indul a rendszer (nyilvan az ssd-rol kellene). Telepitsd ujra a szukseges programokat, szinkronizalj vissza a felhobol. Ha ugy erzed minden szukseges adatod megvan, torold a HDD-n a regi windows es 'program files' mappakat.

2018. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A HDD-d fel van osztva partíciókra? Mert nálam pl úgy volt SSD előtt, hogy 2 partícióm volt HDD-n. Egy a rendszernek adott otthont, a másik pedig az adataimnak, így mikor váltásra került a sor, egyszerű dolgom volt. Csak töröltem a rendszerpartíciót és kész, az adataim pedig sértetlenek voltak a HDD másik partícióján, aztán utána mehetett is a rendszertelepítés SSD-re. Idő közben HDD-t is váltottam, de ez is fel van osztva két partícióra.
2018. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A HDD-m nincs partíciókra osztva.Nem szeretném leformázni.Csak a windows,és a ProgramFiles könyvtárat eltávolítani.Régebbi gépeken volt olyan,ha több oprenszer volt feltelepítve háttértárolóra,akkor bootolás előtt megjelent egy indítómenü,hogy melyik oprendszer válassza 30 másodpercig.Ezt is szeretném elkerülni.Hogy lehet?
2018. nov. 14. 01:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kellett még konfigurálnom DualBoot rendszert, viszont használni már használtam. Gyors kiokosítottam magam e-téren is. A lényeg, hogy a telepítés során válaszd le a HDD-t, így elkerülheted a DualBoot létrejöttét, így elkerülheted a DualBoot-ot.
2018. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!