Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows alaphelyzetbe állítás...

Windows alaphelyzetbe állítás óta a játékok fps száma nem megy 10 felé. Tudnátok segíteni a megoldásban? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy gond a Windows-al, konkrétan nem tudott felállni. A "your PC did not start correctly" képernyő jött fel mindig és miután minden egyéb opciót megpróbáltam, sajnos a windows alaphelyzetbe állítását kellett választanom. Ez ugye az összes nem microsoft sofware-t leszedte a gépről, de legalább a személyes fájljaim megmaradtak, a programokat meg újratettem. Egy probléma viszont még mindig fennáll. Játékra is használom a gépem, de mióta ez történt egyszerűen játszhatatlanok lettek a játékok. Az esemény elött a Shadow of Tomb Raider simán elment a gépen 50fps-es high-on, de próbaként a Wither 3-at is feltettem és ott is ugyan ez van. A framrate nem tud 10 fps felé menni, és nem számít, hogy mennyire viszem le a beállításokat nem nő az fps szám. Gondolom valami driver hiányzik, de már fogalmam sincs melyik. Azért is furcsállom ezt, mert 1 éve vettem a gépet és nem tettem fel céltudatosan semmi drivert azóta ilyen céllal, mert nem volt semmi gond ezzel azelőtt.

Csak hogy tiszta legyen, egy Lenovo Y720-am van 1060 (6Gb-os) GPU-val és 7700HQ CPU-val és 16GB RAM. Azelőtt a Wither 3 Ultrán is simán elment gond nélkül, most high-on próbáltam és maradt a 10-12 fps.

Feltettem az új DirectX 12-öt a gépre és a Visual C++ 2017-et, de semmi változás.



2018. dec. 9. 18:38
 1/8 hypno ***** válasza:

Rakd fel szépen újra a videokártyák driverét.

Az Intelt és az Nvidiát is. Játékhoz főként az utóbbit.

2018. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, Geforce Experience-el leszedtam a legújabb GPU driver-t és a Windows is up to date.
2018. dec. 9. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazából egy teljes újratelepítést kellene csinálnod, nem az alaphelyzetbe állítással bajlódnod.

Valami driverezési malőr van, de mire megtalálod, hogy mi a gond, már rég újratelepítetted és működik remekül.

2018. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Újratelepítés sem oldotta meg. GPU driver a legfrissebb és windows is napra kész.
2018. dec. 11. 00:10
 5/8 hypno ***** válasza:

Az Nvidia honlapjáról szetted le a Drivert, vagy a Lenovo-éról?

És mi történik, ha mondjuk HDMI kapcsolaton keresztül külső monitorra kötöd a laptopot?

2018. dec. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nvidia GeForce Experience-el szoktam frissíteni.
2018. dec. 11. 19:39
 7/8 hypno ***** válasza:

Próbáld meg a laptop honlapján található drivereket.

[link]

2018. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A megoldás egy régebbi driver leszedése volt. A gondot pont az új driver okozta.
2019. máj. 2. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!