Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen wifi routert vegyek?

Msebi06 kérdése:

Milyen wifi routert vegyek?

Figyelt kérdés

Van itthon egy TP-Link TL-WR740N wifi routerem. Kb sose működött jól, mindig gyenge volt a jel, 1-2 naponta újra kellett indítani, van hogy maxon van a jel, de net az semmi stb. Kaptam most egy újat, pont ilyen típust, gondoltam kipróbálom, de ugyanazt produkálja mint az első. A modem működik jól, sose kell újraindítani, és a szolgáltató is volt kint megnézni.

Kérdésem, hogy milyen routert vegyek, ami jól is működik? TP-linket ismerős körben is nagyon sokan szídják, de mind a belépő kategória, mint az enyém is. Érdemes venni más márkát, vagy TP-linkből egy komolyabbat? Mit ajánlotok?

80Mbit/sec-es net van itthon. 4 telefont és 3 PC-t kell ellátnia. 1 kell az emeletre és egy a földszintre. (emeletenként kb 80 nm, 30 centis falak)



2018. dec. 12. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Első lépés:


Mérd fel a hálózatot. Azaz hány más Wifi van és milyen csatornákon? Van átfedés és mennyi? Tudni kell, hogy az azonos csatornákon lévő Wifi-k egymás között is beszélgetnek, hogy ki "pofázzon" a levegőbe. Itt is a 2 egyidejű adás az nem megy egy csatornán!


Ha azt látod, hogy sok wifi van sok csatornán szétszorva, akkor érdemes egy 5Ghz-re váltani, mivel az még nem annyira elterjedt így rengeteg szabad csatorna van. Hátránya, hogy a falak és akadályok jobban szigetelnek.


Ha nincs annyi Wifi a levegőben és foglalt az összes csatorna, akkor érdemes egy másik wifi azonos csatornájára rárakni nem a szomszédosra.


pl.: Ha van egy 1. csatornás wiki (2,4Ghz) akkor az a 20 v. 40Hz-e miatt szétterül a csatornákon. Ezt is számításba kell venni. Azaz ha 20Hz-et nézünk és 1-es csatornára van állítva, akkor a 2-3 cstornákra áthallatszik. Ezért 5-s csatornára érdemes tenni az 1-es után, mivel az 5-s a 3-4 és 6-7-es csatornákra hallatszik át, így a 2 Wifi adó elkerüli egymást. 40Hz esetén ez 2x ekkora az áthallatszódási zóna.


Második lépés:


Mérd fel a lakásod szigetelését. Vannak erre app-ok telefonra. Helyezd ki a Routert és sétálj vele körbe, majd egy másik helyre. Nem kell internetkapcsolatnak lennie, elég ha tápellátással üzemelteted a Wifi-ét és azt méred.


Így elkészítheted a ház/lakás Wifi szigetelési térképét és kijelölheted azok pontokat ahova mehet a Wifi AccessPoint.


Harmadik lépés:


SHOPPING :D

2018. dec. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy korábban már felmértem a csatornákat. Nincs másik zavaró jel. Próbáltam már 2,4 és 5 GHz-en is.

Az a fura, hogy egy hónapban kb 2 napot működik jól elszórtan, aztán jön a folytonos restart. Mikor működik, akkor viszont maxon mindenhol a jel és stabilan.

2018. dec. 12. 22:06
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

"Próbáltam már 2,4 és 5 GHz-en is."


A 740N mióta tud 5 Ghz -et is? :O


Amúgy maga a TP-link, mint hardver nem olyan rossz, még ennyire belépő szinten se mint a 740N, inkább a gyári firmware -e a hulladék.

Használj rajta OpenWrt firmware -t (a régi hardver verziók támogatják, így valószínű a régi routered is), nem garatálom hogy erősebb lesz vele a jel, de a router lényegesen stabilabb lesz.


[link]

2018. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Wifi modenál van ilyen: bgn, az n szabvány miatt támogatja, nem?


Kipróbálom ezt az új fw-t, nem tudtam van ilyen hozzá. Jelzek majd, hogy mi változott.

2018. dec. 13. 19:24
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Attól hogy N -es valami nem kötelező 5 Ghz -en is működnie. Sőt mikor a szabvány megjelent nem is volt jellemző.


Az OpenWrt -nél meg hardver verzióra kell nagyon vigyázni.

2018. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!