Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro SD kártyák általában...

Micro SD kártyák általában kibírják életciklusuk végéig, vagy hirtelen elromolhatnak?

Figyelt kérdés

Kingston Micro Sd kártya (Class 10) mennyi esélye van hogy életciklusa végéig kibírja, vagy akár kevés használattól is elromolhat?

Esetleg itt is van valami chip, vagy flash-típus (mint ssd esetén) amely ezt meghatározhatja?



2018. dec. 16. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A microSD-ben nincs vezerles, chip, csak egy puszta adattarolo. Sajnos se elojelzo, se javitomechanizmusa nincs, ellenben ha nem hasznaljak, nem is 'kopik'. Egy szefben, temperalt korumenyek kozott evtizedekig is ellenne, a hasznalat az, ami lassan kinyirja.
2018. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

Attól függ kit kérdezel.


Egy konteós a nagyanyja lovának sírjára is megesküszik, hogy van benne chip ami letiltja. Sőt konkrét eseteket is tud mondani ha kéred.


Ha bárki mást kérdezel, akkor azt a választ fogod kapni, hogy az SD kártya egy tömegcikk, aminek az átlagos élettartama jó eséllyel megfelel a gyártó által megadottnak...de mindenképpen kell biztonsági mentés és tartalék kártya.

2018. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Én csak arra gondoltam, hogy az minimális eséllyel fordul -e elő hogy új kártyára másolok pár fájlt, majd x hét múlva vissza akarom olvasni és hirtelen elromlik. :-)

Mint ahogy HDD esetén előfordulhat, hogy vásárlás és beüzemelés utáni óráktól számítva 1 hónapon belül hirtelen elromlik.

Tudom, teljesen más, vannak mozgó alkatrészek is benne stb.

Micro SD kártyánál chip-et azért írtam, mert régne mintha azt olvastam volna: "tartóssága attól függ milyen memóriachip van benne".

2018. dec. 16. 09:40
 4/4 Wasquez válasza:
Üdv! 16Gb-os Micro sd kártyám, kicsit több mint egy év aktív használat után hirtelen egyik napról a másikra megállt. Kingston kártya, Magyarországon, szakboltban vásárolt.
2018. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!