Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápok kábele változó hosszúságú?

Tápok kábele változó hosszúságú?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem egy új gépházat amibe van kábelezési lehetőség. Na most, ami most van tápom az semmiképp nem jó bele, mert nem ernek el a kábelek még a legrövidebb úton sem az alaplapig, nem hogy akkor hogyha faszán megpróbálnám eltakarni a kábeleket. Egyébként viszonylag régi táp. Kivettem tesóm gépéből a tápot és összemértem a kábelek hosszát az enyémmel, mindegyik hosszabb volt, Szóval a kérdésem csak ennyi volna,h gyártó válogatja hogy milyen hosszúságú kábeleket rak a tápba/táp mellé? :)

#tápegység #tápegység kábelek mérete
2018. dec. 27. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyártója válogatja abszolút. Mostanában már direkt jó hosszú kábeles tápokat árulnak.
2018. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, csak kicsit kellemetlen hogy sehol nincs feltüntetve hogy milyen hosszúak a kábelek. Oké hogy direkt hosszabbra csinálják őket, de mi van ha olyat választok ki ami pont nem ezek közé tartozik? :/ Gondolom a megoldás az lenne hogy nem netről rendelek, hanem elmegyek egy boltba és megkérdezek valami szakembert.
2018. dec. 27. 19:57
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha máshol nem, a tápegység honlapján fent vannak a kábelhosszak. Legalábbis a normális tápoknál láttam ilyet (ezzel persze nem azt mondom, hogy ha van adat, akkor biztos normális a táp, és azt sem zárnám ki, hogy normális tápnál nincs adat). Szóval ha biztosra akarsz menni, akkor olyan tápot veszel, ami normális, és találsz adatot a kábelek hosszáról.
2018. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg tippelni lehet. Valahol hallottam, hogy gyengébb tápokhoz rövidebb kábelt adnak, mert feltételezik, hogy egy gyenge PC-t nem egy nagy ATX házba építesz. Nálam ez amúgy látszik is, mert egy belépő szintű PC, 300W-os táp, de ATX házban, és a 4 pines betáp éppenhogy elér az alaplapig. Szóval lehet, hogy tényleg van benne valami.


Szóval esetleg ebből megpróbálhatsz kiindulni, hogy kb. 500W-ig lehet az alsókategória, ebben a kategóriában előfordulhat ATX házhoz rövid kábel. 500W fölött úgy gondolom már normális egy ATX ház, úgyhogy ott már elég hosszú kéne, hogy legyen minden kábel.

2018. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Típustól függ. Mivel régi tápod van, jó eséllyel azt még felső tápos házba tervezték. Ha egy ilyet próbálsz beletenni egy alsó tápos házba, az lesz a végeredmény, amit Te is tapasztaltál, ergo túl rövidek lesznek a kábelek.


A kábelhosszakat többnyire le szokták írni a gyártó oldalán, a specifikációknál. Moduláris tápoknál főleg.

2018. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Közben sikerült választani. Egy Be quiet! Pure Power 11 500w CM mellett döntöttem. A hivatalos oldalán megtaláltam a kábelméreteket és majdnem dupla olyan hosszúak, moduláris is és fekete színűek. Beleférni biztosan belefog és a be quietről is csak jókat hallottam. :)
2018. dec. 27. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!