Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 23 vagy pedig 27 colos monitor...

23 vagy pedig 27 colos monitor a jobb gamingre szerintetek?

Figyelt kérdés

Kb 50-60 centire ülök a monitortól, jelenleg 23 colos monitort használok.

Érdemes lenne-e váltanom 27 colos samsung full hd monitorra? Árukeresőn 50-60 ezer forintért néztem ki.

Jobban terhelné sokkal a szemet az, hogy nagyobb a felület?

27 colon már nem lenne nagyon pixeles a kép full hd esetén 50-60 centiről?

Ki milyet használ, mik a tapasztalatok?



2019. jan. 4. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
50 centiról a telefonod se nézd, nemhogy monitort. 27 colos a látószögbe se fér bele olyan közleről :D
2019. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

?

(nem szeretem, amikor nem a kérdésre válaszolnak és személyeskedésbe megy át a dolog gyakorikérdéseken)

de ezzel nem értek egyet. kinyújtott karral telefonozol? egy átlag íróasztal mélysége 60 cm..

(most azon gondolkozom, hogy lehet fölösleges volt válaszolnom neked, mert nem releváns a válaszod)

2019. jan. 4. 11:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egész monitort nézned kell, például stratégiai játéknál, akkor igen, érezhetően fárasztóbb 60cm-ről a 27"-os méret. FPS játéknál is ha folyamatosan szemmel pásztázol, hogy merre van ellenség.


Utóbbi kérdésre, hogy 27" full HD mennyire pixeles, szerintem nem elfogadható 60cm-ről. Engem legalábbis zavar, kicsit sem illik akkora mérethez a fullhd felbontás.


Személyes tapasztalatom: én 25"-os 21:9 monitort használok játékra, csak a ~20 éves játékok nem támogatják, és kényelmesen előnyt ad minden játékban. (Nagyobb látószög / munkaterület, de nem torz mint 16:9-en ugyanakkora látószöggel).

2019. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 válaszában mi volt a személyeskedés?


#3 válaszát kiegészítve:


Egy 27" képátlójú FHD kijelző ideális nézési távolsága 110-150 cm.

Tehát 50-60 cm-ről (<110 cm) nézve pixelesnek, ~150-nél messzebbről pedig "csak" 720p felbontásúnak látod.

A szemedet pedig -miden valószínűség szerint- eddig is rongáltad, takintettel az 50-60 cm-re, a szem látszögére és pl. a monitor által kibocsátott kék fényre, stb, stb...

Természetesen a látást befolyásoló tényezőket is figyelembe kell venni.("gyengébb" szem, színlátás minősége, szemüveg használata és annak optikája, külső megvilgítás, stb, stb...)

Ezért (is) vannak beállítási lehetőségek a montorokon, tv-ken...

2019. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

javítások: minden, tekintettel, látószög, megvilágítás, monitorokon

Bocs!

2019. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MolotovPunk ***** válasza:
Nekem 24 colos LG monitorom van,de kb 75-80 cm-ről nézem. Bőven elég az is.27 szerintem már túl nagy.Biztos nem vennék 24 col felett monitort.
2019. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!